Üye silindi 1

Guest
İzledim dikkatle ve evet tutarsızlık var AF de . Ben pek kullanmıyorum 28-75mm lensimde ama elbette her lensde iyi bir AF performansını bende isterim. Şunu tavsiye ederim herkese ; zaten yaşadığımız olaylardan belki uzun süre bekliycaz almak için gene de yeni çıkan herhangi bir teknolojik ürünü almadan önce uzun bir süre ( 1 yıl gibi ) beklemek , direk son kullanıcı tecrübe ve yorumlarını duymak , okumak şarttır . Aldıktan sonra pardon dememenin tek yolu bu stratejidir bence ...

Üye silindi 1

Guest
Matt Granger da şöyle bir video koymuş kısaca , takıldığım cümle " Unprecetended fast and precise AF performance " oldu. Artık bu konuda son kullanıcı yorumlarını beklemek lazım kesinlikle. AF performansı kötü mü yoksa iddia ettiği gibi " Eşi görülmemiş hızlı ve hassas AF performansı " na mı sahip ...

Üye silindi 1

Guest
Bu en iyi inceleme videosu olmuş. Focus speed de sonucu vermedi herhalde gördünüz zaten demek istedi :) İmaj kalitesinde başa baş , AF de başarılı , netleme hızında da tatminkar duruyor bu videoya göre .
Ben bu incelemede bir çok sorumun cevabını aldım gibi . bir kaç destekleyici yorum daha gelirse kararımı verip artık TR de ki fiyatını beklemeye başlayabilirim demektir .

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Tamron 70180 f2.8 vs Sony 70-200 f2.8

Vidyoları izleyemeyenler için bir kaç özet geçelim. Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

Ortiz amca demiş ki keskinlikte netlikte bir fark göremedim. Sonuca göre de farkedilebilir bir fark yok. Sadece renklerde var

Tamron 70-180mm f2.8.jpg

Çinli arkadaş ne diyor anlamadım ama fotoğraflara bakılırsa yine renklerde fark var.

Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8.jpg

Ama bu kısımda nasıl bu kadar fark çıkıyor?

Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8 sonyturk.com.jpg

Bu da David Amcadan. Sağdaki Sony'de gölgeler daha açık bu ilgimi çekti. Daha fazla detay demek bu da.

sonyturk Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8.jpg

Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8 sonyturk.jpg

Son düzenleme:

Üye silindi 1

Guest
David amcanın sağdaki sony sin de f/4 belki o biraz fark katmıştır ama duvardaki netleme kağıdıyla olan çekimde bende o farka mana veremedim ? Renk farkıysa her lensde değişir bu lensin elementlerinden gelen bir karakterdir , hiç de mühim değil sonunda o foto PS de işlenecek zaten ...

inovatip

Sony Alfa
Forum Üyesi
28 Ocak 2020
41
11
8
Ankara
www.inovatip.com
Gövde
Sony A7R III
Gövde 2
Fuji X-T30
Lens
Tamron 28-75mm
Lens 2
Sony 85mm f1.8
Lens 3
Fujinon 23mm f2
Lens 4
Canon Makro 100mm L
burası benimde kafama takıldı bir yanlışlık olabilir mi? pek güvenemedim

Ekli dosyalar

• Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8 sonyturk.com.jpg
    Tamron 70-180mm vs Sony 70-20mm f2.8 sonyturk.com.jpg
    338.7 KB · Görüntüleme: 346

Sherocan

Sony Alfa
Forum Üyesi
23 May 2020
13
4
3
Gövde
A7r3
Lens
Sony 24mm f 1.4
Lens 2
Tamron 28-75 f2.8
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Ürün novafotograf'da satilmaya basladi, fiyat 12,5k. Az mi? Değil.. Bu lens için o fiyat verilir mi? Ergonomi, boyut, ağırlık ve performans göz onüne alındıgında verilir. Elinde mevcut 70-200 civarı lens olan için belki ekstra olur, ama bu aralikta lensi olmayanlar için bütçe dahilinde kesinikle ilk tercih olacaktır.