Üye silindi 1

Guest
Bunlar ilk videolar daha çok inceleme daha çok yorum görmek lazım. 28-75mm de yaklaşık 1 yıl sonra meşhur oldu . 2 yıl üst üste ödül aldıktan sonra radarıma girmişti. Evet Tamronu beğeniyorum ve güveniyorum ama böyle bir lense yatırım yapmak için çok daha fazla yoruma , sonuca ve hatta çevremde kullanan insanların da yorumuna ihtiyaç var derim. Aldıktan sonra pardon denecek bir bedel değil çünkü . Şimdilik merakla her çıkan bu tarz incelemeleri takip ediyor olacağım ...

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Tamron 70-180mm f2.8 İle Çekilmiş Örnek RAW Test Fotoğrafları
Buradan lens hakkında biraz daha detaylı fikir sahibi olabiliriz. Tabi kıyaslamalar da önemli. Onları da daha detaylı ana konuya ekleyeceğiz.

Üye silindi 1

Guest
Burdaki örnek fotoları hiç beğenmedim. Bence bir lensin kalitesini anlamak için doğru çekimler değil. Kaldıki exif bilgileride yok , nasıl yorum yapacaz ? Başka örnekler lazım ...

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
RAW fotoğraflarda exif mi yok :cool:
Fikir verdiği taraf netlik keskinlik renkler odaklama diyebiliriz. Tabi eksik testler var mesela ters ışık yok, flaring testi yok, mor saçaklanma veya fringing testleri yok. RAW olarak çok güzel bir kaynak şimdilik

Tamron 70-180mm f2.8 sonyturk.com.jpg

Üye silindi 1

Guest
RAW fotoğraflarda exif mi yok :cool:
Fikir verdiği taraf netlik keskinlik renkler odaklama diyebiliriz. Tabi eksik testler var mesela ters ışık yok, flaring testi yok, mor saçaklanma veya fringing testleri yok. RAW olarak çok güzel bir kaynak şimdilik

Ekli dosyayı görüntüle 471

Son paylaşımdaki dropbox dosyasının içindeki örnek fotoları kastediyorum , Siz görebiliyorsanız ne mutlu ???

2020-04-12.png

2020-04-12 (1).png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Evet indirip Lightroom vb. yazılımda bakmanız gerekir.

Üye silindi 1

Guest
Scott Dumas ın son videosu daha açıklayıcı bence . Bu şimdilik gördüğüm en detaylı inceleme videosu olmuş . Ufaktan al beni demeye başladı ;)

Üye silindi 1

Guest
ben bu lensi begendim. agirlik olarak ciddi farki var. fokus problemi de duragan fotograflar cektigimden benim icin sorun degil. fiyati da avantajli olacaktir.

Fokus performansı hareketli nesne çekimine " hayvanlar , sporcular , arabalar " meraklı kişiler için önemli bence . Umuyorum bu konuda da bizi üzmeyecek bir lens yapmıştır Tamron ...

iugurbas

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Ara 2019
73
33
18
izmir
www.infradream.com
Gövde
Kızılötesi A7R
Gövde 2
Sony A7R
Lens
Sony FE 4/16-35mm ZA
Fokus performansı hareketli nesne çekimine " hayvanlar , sporcular , arabalar " meraklı kişiler için önemli bence . Umuyorum bu konuda da bizi üzmeyecek bir lens yapmıştır Tamron ...

Sayın esartpv'nin göndermiş olduğu videoda hızlı nesnelerde AF pek tutarlı görünmüyor. Video'yu izlemenizi öneririm. Scott Dumas'ın videosunu izleyeceğim az sonra. Belki orada farklı bir durum vardır.