Sony Body Soyulma Problemi

Üye silindi 1

Guest
Doğal olarak . Çünkü kronik hata demek için bu cihazların çoğunda bu tarz hatalar veya sorunlar olmuş olması lazım . Kronik kelimesinin manası bu , ondan ;)

A.NaiMutlu

A7 III
Yönetici
4 Nis 2020
29
22
3
33
istanbul
alpernaim.myportfolio.com
Gövde
Sony a7RM4
Lens
Tamron 17-28mm f/2.8
Lens 2
Tamron 28-75mm f/2.8
Lens 3
Sony FE 55mm f/1.8
Lens 4
Sony 85mm f1.4 GM
Doğal olarak . Çünkü kronik hata demek için bu cihazların çoğunda bu tarz hatalar veya sorunlar olmuş olması lazım . Kronik kelimesinin manası bu , ondan ;)

Çoğunda var zaten. Sizde olmaması olmadığı anlamına gelmez. Biraz satılık ilanlarda dolaşın isterseniz. Arkadaş örnek ilanlarıda yolladı zaten. Hatta bazı kullanıcılarda vizör ayar potansındaki bombede çatlak oluşuyor. Tamire giden çok sayıda cihaz var. Konsept mağazaya bende gidiyorum. Oradaki makineler bile soyulmuş. Konu nasıl korumamız gerektiği. Madem sizde oluşmadı konuyu değiştirmemenizi rica ederim.

Üye silindi 1

Guest
Konuyu değiştirmek ? Çoğunda var ?
Satılık ilanlar dediğiniz 2 örnek ilandan yola çıkarak " kronik " demek ne kadar doğru ?
Bende X markanın ilanları eşeler arar bir sürü yıpranmış örnek bulurum , bu o markayı veya modeli kronik sorunlu mu yapar ?
Madem bu kadar sorunlu neden Sony kullanıyorsunuz o zaman ? Kaldı ki Fotoğraf makinesi denen cihazları eğer hakkını vererek yoğun kullanırsanız bu tarz sorunlar olabilir . Ben de bunu ısrarla yazmanızı anlayamıyorum ...
Bu hobiyle uzun zamandır , Sony ile de 2 yıldır alakadarım neden duymadım diyorum bende size bu konuda bir serzeniş ?
Demem sadece bende olmaması değil çevremde de ciddi sony sahibi arkadaşlarım var hiçbirimizde bu sorun yok , bu ısrar neden sizlerde ?

A.NaiMutlu

A7 III
Yönetici
4 Nis 2020
29
22
3
33
istanbul
alpernaim.myportfolio.com
Gövde
Sony a7RM4
Lens
Tamron 17-28mm f/2.8
Lens 2
Tamron 28-75mm f/2.8
Lens 3
Sony FE 55mm f/1.8
Lens 4
Sony 85mm f1.4 GM
Konuyu değiştirmek ? Çoğunda var ?
Satılık ilanlar dediğiniz 2 örnek ilandan yola çıkarak " kronik " demek ne kadar doğru ?
Bende X markanın ilanları eşeler arar bir sürü yıpranmış örnek bulurum , bu o markayı veya modeli kronik sorunlu mu yapar ?
Madem bu kadar sorunlu neden Sony kullanıyorsunuz o zaman ? Kaldı ki Fotoğraf makinesi denen cihazları eğer hakkını vererek yoğun kullanırsanız bu tarz sorunlar olabilir . Ben de bunu ısrarla yazmanızı anlayamıyorum ...
Bu hobiyle uzun zamandır , Sony ile de 2 yıldır alakadarım neden duymadım diyorum bende size bu konuda bir serzeniş ?
Demem sadece bende olmaması değil çevremde de ciddi sony sahibi arkadaşlarım var hiçbirimizde bu sorun yok , bu ısrar neden sizlerde ?

Evet. Konuyu kronik mi değil mi diye değiştiriyorsunuz.

Konuyu ilk açtığımda yazdığım yazı aşağıdaki gibiydi:

Sony gövdelerde özellikle köşe kısımlardan başlayan ve kullanıma bağlı olarak artan bir soyulma problemi var. Buna karşı aldığınız önlemleri merak ediyorum.
Daha önce R2 vardı elimde. 25k da gövde üzerinde köşeler artık iyice soyulmuştu. Yeni alınan bir Body de soyulma problemi yaşamamak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Takılı kaldığınız nokta benim yaşadığım ya da yaşayabileceğim soruna değinmiyor bile. Konu ile ilgili bir fikriniz var ise belirtin. Ben görmedim bende olmadı hiç kimsede olmadı o zaman. Örnekleri göstermemize rağmen kabul etmemenizi anlayamadım.
Evet hakkını veriyorum. Makine benimle Giresun' un dağlarına da çıktı. Mısır'ın çöllerinede gitti.
Konuyu açmamdaki neden belki benim bilmediğim bir koruma sağlamış olmanız. Paylaşmanız. Benimle aynı soruna sahip olan kişilere fikir oluşturması.
Biri silikon kılıf önerdi.
Biri deri half case önerdi.
Başka bir siteden kaplama bulduk.
gibi gibi. Belki sizin dahi hoşunuza gidecek bir örnekle karşılaşacaksınız. Bir gün sizinde başınıza gelebilecek bir olay. Kronik mi değil mi. Bana kronik size değil. Burada ki amacınızı anlayamadım? Yinede dediğim gibi tartışma konu başlığı değil tavsiye lütfen...

iugurbas

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Ara 2019
73
33
18
izmir
www.infradream.com
Gövde
Kızılötesi A7R
Gövde 2
Sony A7R
Lens
Sony FE 4/16-35mm ZA

Üye silindi 1

Guest
Evet. Konuyu kronik mi değil mi diye değiştiriyorsunuz.

Konuyu ilk açtığımda yazdığım yazı aşağıdaki gibiydi:

Sony gövdelerde özellikle köşe kısımlardan başlayan ve kullanıma bağlı olarak artan bir soyulma problemi var. Buna karşı aldığınız önlemleri merak ediyorum.
Daha önce R2 vardı elimde. 25k da gövde üzerinde köşeler artık iyice soyulmuştu. Yeni alınan bir Body de soyulma problemi yaşamamak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Takılı kaldığınız nokta benim yaşadığım ya da yaşayabileceğim soruna değinmiyor bile. Konu ile ilgili bir fikriniz var ise belirtin. Ben görmedim bende olmadı hiç kimsede olmadı o zaman. Örnekleri göstermemize rağmen kabul etmemenizi anlayamadım.
Evet hakkını veriyorum. Makine benimle Giresun' un dağlarına da çıktı. Mısır'ın çöllerinede gitti.
Konuyu açmamdaki neden belki benim bilmediğim bir koruma sağlamış olmanız. Paylaşmanız. Benimle aynı soruna sahip olan kişilere fikir oluşturması.
Biri silikon kılıf önerdi.
Biri deri half case önerdi.
Başka bir siteden kaplama bulduk.
gibi gibi. Belki sizin dahi hoşunuza gidecek bir örnekle karşılaşacaksınız. Bir gün sizinde başınıza gelebilecek bir olay. Kronik mi değil mi. Bana kronik size değil. Burada ki amacınızı anlayamadım? Yinede dediğim gibi tartışma konu başlığı değil tavsiye lütfen...

Siz bana fikri sabit gibi cevap verdiğiniz sürece her mesajınıza gayet makul cevap vermeye devam edicam buna şüphen olmasın .
1. İlk cevaplarımı okumadığınızı çok net belli ederek bu konuda fikriniz varsa belirtin diyorsunuz ? Demek mesajlarımı okumamışsınız bile ben bu konudan sapmadan gayet açık fikirlerimi beyan ettim zaten .
2. Gösterdiğin topu topu 2 örneğe de gerekli cevabı ben ve başka arkadaşlar verdi bile . Bunlar örnek bile olamayacak kadar zayıf fotolardı. Ve tabi ki benim fikrim kullanıma bağlıydı . Bununla beraber her markanın her modelinde olması doğal bence küçük önemsiz sorunlardı. Bunlara takılan zaten bu aletleri kullanmasın .
3. Çoğunda var ? Servise böyle çok makine gidiyor ? iddialarınızın kaynağı ne dedim , cevap gelmedi ?
4. Mısırın çöllerine gitti tarzı basit cevaplarsa zaten komik ötesi . Ben diyorum ki bu tarz soyulma vs gibi hatalar aşırı kullanım ve zorlu koşullarda olabilir bunu da kullanan zaten dert etmez .
5. Amacıma gelelim : babamın malı olmasa da ( bugün sony kullanırım yarın daha iyisini çıkarırsa bir başka markayı ) Sony markasını devamlı bir hırpalama kötüleme çabanıza cevap vermek , Kronik kelimesinin uygun yerlerde kullanılmasını sağlamak. Asıl ısrar karşı taraftan geliyor görüldüğü gibi benden değil. Ben sadece söylenen her yanlış tesbite cevap veriyorum ve vermeye de devam edicam ...

Konu başlığı sayenizde sulandı gitti malesef , dönün okuyun bende neler yazmışım diye bi zahmet . Örnek foto da koyarak yarım deri kılıf olarak bunları mı kullanıyorsunuz diye sordum , Ona cevap bile gelmedi ?
Body ve lenslere yapılan film kaplamadan bahsettim ve ben cesaret edip yaptırmam ama çok güzel duruyor dedim ?..

Sony nin eleştirilecek az ama daha mühim eksikleri hataları varken bu sorunları dile dolamak sadece zaman kaybı olur forumlarda .
Sony şu canon daki gibi bir döner ekran yapmalı , Şarj işaret ledini adam gibi görünür bir yere koymalı , çift slotlu bodyler standart olmalı , elektronik vizörün çözünürlüğü daha yüksek olmalı vs vs gibi ...

Umarım bu konuda yeterince ! açık olmuşumdur gereksiz uzatmayalım bu polemiği bu yepyeni forumda amaç bilgi paylaşımı olsun isterim ..
Otomatik Birleştirildi:

tekrar selam.

aliexpress tercih ederseniz benim aldigim saticinin linki:

vergi dahil ₺70 gibi bir fiyata geliyor.

malzeme kalitesi tatmin edici. tavsiye ederim. atni urune tr de orantisiz sekilde cok fiyat istiyorlar.

Bu gayet güzel gibi ama size fikrimi söylemem gerekirse , Ben o body yi orjinal haliyle kullanmak isterim bu tarz ürünlerle body çok basit duruyor bana göre tabi. Fakat koruma açısından güzeller ...

Biz daha çok bu metal koruyucuları kullanıyoruz , düşme vs için ...,

Moderatör tarafında düzenlendi: