Sony Body Soyulma Problemi

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
bu attığınız bence bir kullanıcı hatası. ben makinenin üst kısmını kastetmiştim. alt taraf deri kılıfla kapatılabilir peki üstteki soyulmalardan bir örnek var mı buralar nasıl soyuluyor onu merak ediyorum.

Üye silindi 1

Guest
Yani o kadar büyük sorun gibi anlatıp sadece bu fotoyla açıklamanız bence yetersiz gibi. Kaldı ki kullanım şartları ve sahibine bağlı her elektronik alette bunlar olabilir , tuhaf değil. Ama şu A7 serisinin hem bu gövdedeki sorun hemde ekranda lekelenme ( ilk defa duydum ) sorununu kronik? olarak tesbit etmeniz çok enteresan . Bende ve çevremde ciddi bir Sony A7 sahibi insan var bu sorunların ikisini de yaşayan görmedim , duymadım. Bu kronik sorunlar tesbitinizin kaynağı nedir acaba ?

iugurbas

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Ara 2019
73
33
18
izmir
www.infradream.com
Gövde
Kızılötesi A7R
Gövde 2
Sony A7R
Lens
Sony FE 4/16-35mm ZA
bu attığınız bence bir kullanıcı hatası. ben makinenin üst kısmını kastetmiştim. alt taraf deri kılıfla kapatılabilir peki üstteki soyulmalardan bir örnek var mı buralar nasıl soyuluyor onu merak ediyorum.
doğrusunuz elbette kullanıcı hatası olarak değerlendirilebilir, ama benim görüşüm daha ar-ge aşamasında bu tip durumların olabileceğini öngörüp buna mukabil bir çözüm getirebilirlerdi. ekran matlaşması gibi bu da önemli bir sorun. bu arada soyulma problemi evet hor kullanmaya bağlı fakat ekran matlaşma problemi zamana mı bağlı yoksa tetikleyen başka birşey mi var anlayabilmiş değilim.

daha önce saymış olduğum modellere sahip olan arkadaşlar soyulma durumun farkında olup daha titiz davranabilirler.

bunların dışında üst taraflarda boya atmaları olabiliyor ama onlar ileri derece vaka. ona yapacak pek birşey yok.

Yani o kadar büyük sorun gibi anlatıp sadece bu fotoyla açıklamanız bence yetersiz gibi. Kaldı ki kullanım şartları ve sahibine bağlı her elektronik alette bunlar olabilir , tuhaf değil. Ama şu A7 serisinin hem bu gövdedeki sorun hemde ekranda lekelenme ( ilk defa duydum ) sorununu kronik? olarak tesbit etmeniz çok enteresan . Bende ve çevremde ciddi bir Sony A7 sahibi insan var bu sorunların ikisini de yaşayan görmedim , duymadım. Bu kronik sorunlar tesbitinizin kaynağı nedir acaba ?
sahibinden.com da sıfırından 100K çekime kadar çeşit çeşit cihazı son 2 senedir sürekli inceliyorum. Bu soruna sahip cihazları sık sık görüyorum.

bakın bu sadece 14,500 çekimde bir a7r: 730675096 (ilan numarasıdır.)
bahsettiğim 2 sorun da mevcut.

bu da 22.000 çekimde: 741116738
soyulma mevcut.

3. bir ilanda da benzer durum. :) ve kesinlikle rastgele açtığım ilanlar.

Çevrenizdeki insanlar benim gibi titizler sanırım. Ben de 2. el aldığım cihazı bu 2 sorun varken almıştım. Ekran korumasını kendim değiştirdim. Öteki zaten 700 çekimde geldi bana. Sıfır gibiydi ve umarım bu şekilde kullanmaya devam ederim.

Üye silindi 1

Guest
Valla ben fazlasıyla titizim , Arkadaşlarım da mümkün mertebe dikkatlidir en eskimizde 3 yıldır tüm R serisi var 7III ü olan var bende 7II vs vs ama şu ekran da matlaşmayı hiç yaşayan görmedim. Bu olaylar olana kadar da hemen hemen her hafta sony konsept mağazadayım , eğitimlerine katılırım vs vs . Bu sorundan bahseden 1 tek allahın kuluna rastlamadım ben ...
Bu arada lensi bilmem ama body i 2. el almayı kimseye tavsiye etmem ben lens dahil hiçbirini 2. el almadım , Bu her zaman bir risktir tabi ki ...
Otomatik Birleştirildi:

730675096 no lu ilandaki abartı bir durum , sanki ekran değilde üstündeki koruyucudan gibi ? Bu arada makinede baya hor kullanılmış ama belli , Tatilde deniz kıyısında tuzlu suyla temas herşey olabilir .
741116738 no lu ilandaysa fotolar baya kötü anlamak için + büyütme özelliği yok yakından görülmüyor. Kronik sorun diyerek kendini savunmuş gibi geldi bana dediğim gibi ben bu 2 sorunuda hiç duymadım henüz. Münferit olabilir. Eski makinem Canon 60D idi ve alırken onun içinde tutma yerindeki derisi kalkar soyulur dediler 5 sene kullandım satarken yeni gibiydi ...
Kısaca ben kronik sorun olayına takıldım sadece yoksa her cihazda kullanana bağlı olarak herşey olabilir ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

A.NaiMutlu

A7 III
Yönetici
4 Nis 2020
29
22
3
33
istanbul
alpernaim.myportfolio.com
Gövde
Sony a7RM4
Lens
Tamron 17-28mm f/2.8
Lens 2
Tamron 28-75mm f/2.8
Lens 3
Sony FE 55mm f/1.8
Lens 4
Sony 85mm f1.4 GM
Ben hiç denk gelmedim soyulma olayına. Köşelere sürekli dokunmuyoruz nasıl soyulma oluyor.

Bahsettiğim köşeler de kullanım izleri oluşuyor. 25K da sattım ben bu makineyi. Yeni makinemde aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Çözüm silikon kılıf olacak sanırım.

IMG_0604.JPG

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Peki buralar neden oluşuyor bir fikriniz var mı? Çantaya koyarken sürekli sürtünmesi vs olabilir mi. Çünkü Sony yazısının köşesi normalde hiçbir yere değmiyor.

A.NaiMutlu

A7 III
Yönetici
4 Nis 2020
29
22
3
33
istanbul
alpernaim.myportfolio.com
Gövde
Sony a7RM4
Lens
Tamron 17-28mm f/2.8
Lens 2
Tamron 28-75mm f/2.8
Lens 3
Sony FE 55mm f/1.8
Lens 4
Sony 85mm f1.4 GM
merhabalar,

kesinlikle katılıyorum. bi yuzden yarim kilifi kenara koyup silikon kilifa gectim. maalesef tr de, aliexpress in 3 kati fiyatina satiliyor.

bu arada lens kaplamalari da mevcut ve cok hos duruyorlar. 16-35 im ve yakin zamanda almayi planladigim 55/1.8 icin dusunuyorum.

Lens kaplamaları gerçekten güzel duruyor. Lens guards diye bir siteden baktım.

DSC_0546_1296x.jpg
IMG_2309_2_1296x.jpg

Otomatik Birleştirildi:

Peki buralar neden oluşuyor bir fikriniz var mı? Çantaya koyarken sürekli sürtünmesi vs olabilir mi. Çünkü Sony yazısının köşesi normalde hiçbir yere değmiyor.

Yazın kışın her türlü hava şartında kullandım makineyi. Çantaya koyarken sürtmesinden. montların fermuarlarının sürtmesi v.s. Sahibinden.com bu tür ilanlarla dolu. Özellikle köşelerde kronik bir soyulma problemi var gibi görüyorum.

Son düzenleme:

Üye silindi 1

Guest
Bu kronik olayına taktınız sanırım 🙂 Kaldı ki bahsettiğiniz soyulma?yı görmek için bile fotoları epey büyütmek gerekiyor ,
Kronik olan kullanım şekli bence , ürün değil ...

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Bence de bu bir kullanıcı hatası. Ürünün sorunu değil. Ben hiç karşılaşmadım ve tahminimce karşılaşmayan kesim daha fazla. Bu nedenle bu olaya da kronik demek pek uygun düşmez.