Sony Alfa SLR A-290

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

A290L Dijital SLR fotoğraf makinesi


Sony'nin SLR gövdelerinden biri olan Alfa A290L rahat tutuş sağladığı gibi tuş kombinasyonu vs ile kullanıcılara kolay bir kullanma imkanı sağlıyor. 14,2 megapiksel çözünürlük sayesinde günümüz şartlarında biraz geri kalsa da hâlâ iyi bir değer. Ürünü sıfır olarak bulmanız çok zor çünkü artık üretilmiyor. İkinci el olarak oldukça hafif ve taşıma kolaylığı sağlayan bu fotoğraf makinesi 2.7" ekrana sahip ve ekrandaki piksel yoğunluğu 262 ppi.

sony_A290.png


Gövde Yapısı


SLR A290 fotoğraf makinesinin ağırlığı 549 gram gibi hafif bir değere sahip ve faz algılamalı AF özelliğine sahiptir. Ham yani RAW çekimlere müsaade eden cihaz yüksek detaylarda 2,5 fps hızlı çekim değerine sahiptir. Hareketli görüntüleri yakalamak için bu değerin yüksek olması daha iyidir. Makinenin yaşına göre iyi bir hız diyebiliriz. ISO aralığı 3200 değerine kadar sunmakta ve perde hızı ise 30sn'ye kadar çıkabilmekte.

Harika fotoğraflar çekmenizi sağlayan cihaz pil tam dolu iken 290 adet fotoğraf çekim imkanı sağlıyor ve fotoğrafların renk derinliği ise 22,6 bit olarak belirtiliyor. En önemli detaylardan biri de Steadyshot. Bu sayede fotoğraf çekerken titreşimleriniz minimum seviyeye gelir ve daha net çekim sonuçları almanızı sağlar. Ayrıca ışığın yetersiz olduğu ortamlarda daha rahat hareket imkanı verir ve yüksek zoom ile çekimler yapabilirsiniz. Steadyshot ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
sony-slr-a-290.jpeg


SLR A290 ile Mükemmel Hassaslık


BIONZ işlemci sayesinde deklanşöre bastığınız anda ışık hızında fotoğrafınız çekilir ve hafıza kartına yazılır. Bu güçlü görüntü işlemcisi sayesinde sensörünüze düşen görüntü hassas bir şekilde işlenir tüm özellikleri ile parazitlerden arındırılmış olarak kayıt işlemi yapılır. Makine modları özenle tasarlanmış ve sizlerin çok fazla müdahalesine gerek kalmadan alan seçimlerinizi yaparak ortama göre fotoğraf çekebilirsiniz.

A mount yuvaya sahip bu gövdeye sadece uygun lensleri takabilirsiniz. Minolta başta olmak üzere bir çok Sony A mount objektifi de makineye takabilirsiniz. Lens çeşitliliği olarak çok geniş bir yelpazeye sahip olan cihazımız toza karşı da koruma sistemine sahip ve lens değiştirme işlemleriniz esnasında sensör üzerine toz gitmesini engeller.

slt-a290.jpegEye AF Özelliği


Sony yapacağını yapmış ve SLR A290 eye af yeteniğini kazandırmış görünüyor. Bu özelliği açıp kapatma imkanı da bizlere sunuyor. O yıllardan eye af çalışmalarına önem veren firma günümüzde hayvan göz takibine kadar geliştirmeleri yaptı ve yolunda iyi gidiyor. Geniş odak moduna aldığımız makinelerimizde düşük ışık ortamlarında bile modelin gözünü anında yakalıyor.

Alfa 290 Teknik Özellikler


 • 14,2 MP
 • ISO 100-3200
 • 2,7 inch dijital ekran
 • Hızlı AF
 • Steadyshot Inside
 • Toza karşı koruma
 • HDMI çıkış
 • BIONZ işlemci
 • A mount lens çeşitliliği
 • AF: Spot, Geniş
 • Eye AF
 
Üst