Sony A6300 ve Sony A6500 de Listeden Silindi

Esat

A7 III
Yönetici
Katılım
18 Kas 2019
Mesaj Sayısı
310
Beğeni Sayısı
90
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
alt


APS-C sensörlü fotoğraf makineleri arasında zamanının en popüler video kameraları da listeden kaldırıldı. Sony en son kendi sitesinden Sony A9 II DSLR fotoğraf makinesini kaldırmıştı. Böylece DSLR fotoğraf makinelerinin satışı ve desteği bittiğini anlamıştık. Şimdi ise bundan birkaç yıl öncesine kadar en popüler APS-C kameralardan olan Sony A6300 ve Sony A6500 de Sony resmi sitesinden kaldırıldı.

Neden Kaldırıldı?​


Bunun için ilk sebep forumda da bahsettiğimiz üzere çok yakında yeni bir APS-C sensörlü fotoğraf makinesinin gelmesidir. Hala çok kişi tarafından kullanılan bu iki gövdenin listeden kaldırılması biraz erken olsa da özellik olarak yeni çıkacak olan aynasız fotoğraf makineleri arasında çok geride kaldılar.

Satış yönünden ise yeni cihazlara daha fazla önem veren Sony artık eski modellere güncelleme getirmiyor. Böylece tamamen yeni çıkan Aynasız Fotoğraf Makinelerine odaklanmamızı istiyor.

Zamanın dokunmatik ekranı ve gövde içindeki görüntü sabitleme sistemi ile dikkatleri üzerine toplayan Sony A6500 artık rafa kaldırılmış durumda. Sony resmi sitesindeki APS-C fotoğraf makinelerinin listesine buradan bakabilirsiniz.

Sony A6300 ve Sony A6500 de Listeden Silindi yazısı ilk önce Sony Türkiye Blog üzerinde ortaya çıktı.
 

Benzer konular

Yan Paneli Kapat
Üst