Amazon İade Uygulamalarına Dikkat Edin

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
954
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Amazon'ın Prime Day indirim etkinliğinden faydalanarak yeni bir Sony 85mm f1.8 satın aldım. Ürün, "Amazon tarafından satış ve gönderim" olarak listelenmişti, üçüncü taraf satıcı değildi. Lensin otomatik odaklama sorunları vardı ve lens üzerindeki AF kilitleme düğmesi düzgün çalışmıyordu. Bu yüzden lensi iade ettim. Sadece iade talebinde bulunma seçeneği verildi, değişim veya Amazon hesabıma kredi seçeneği yoktu. Amazon tarafından sağlanan UPS kargo etiketini kullandım ve lensi 10 Ekim'de geri gönderdim. Şu ana kadar paramın iadesini alamadım. Amazon müşteri hizmetlerini iki kez aradım ve bir kez onlarla sohbet ettim. Sohbet görevlileri bana yalan söyleyerek iadem işleme koyduklarını ve iadem hemen göreceğimi söyledi. Son konuştuğum müşteri hizmetleri yetkilisi, lensin depo ekibi tarafından incelenmesi gerektiğini ve 30 gün sonra iadenin onaylanabileceğini, ardından hesabımda görünebilmesi için ekstra 7 gün sürebileceğini belirtti! Yani, bana defolu bir lensi sattıkları için Amazon'dan paramın "umut ederek" geri almayı 45 gün bekliyorum! Fotoğraf ekipmanları alanında başka hiçbir saygın perakendeci bu kadar uzun sürede iade işlemi gerçekleştirmez. Yıllardır Prime üyesiyim ve Amazon'dan kamera gövdeleri ve lensler de dahil olmak üzere binlerce dolarlık alışveriş yaptım. Bu, Amazon'dan satın aldığım ikinci bozuk Sony lens. İlk satın aldığım lens, ciddi şekilde asenkron olan bir Sony 40mm f2.5G idi. O iade yaklaşık 15 gün sürdü. Anlaşılan Amazon, fotoğraf ekipmanları için iade politikalarını değiştirmiş. Bu deneyim o kadar sinir bozucu ve hayal kırıklığı yaratıcı oldu ki bundan sonra hiçbir kamera veya lensi Amazon'dan satın almayacağım. Aslında, paramı geri aldıktan sonra (eğer hiç geri alırsam), muhtemelen Prime üyeliğimi de iptal edeceğim. Amazon, ucuz bibloları satın almak için uygun olabilir, ama kesinlikle kamera veya lens alımları için güvenilir değil.