Sony Zeiss Planar T* FE 50mm F1.4 ZA objektif

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,130
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba! Dün FE 50/1.4 ZA lensimi aldım ancak henüz fazla çekim yapma şansım olmadı. Ne yazık ki, test amacıyla birkaç çekim yaptım. Şimdilik sadece geniş açıkta hızlı bir test çekimi paylaşıyorum, pek özel bir şey değil ama karakterini görebilirsiniz: Mathias’ın çektiği 'Blueberries' [incelendi], üzerinde Flickr

Görüntüleme ve renklerine bayıldım, çok yumuşak bir bokeh (halka halka ve soğan halkaları yok!). Otomatik odaklama FE35/1.4 ile aynı gibi görünüyor ve manuel odaklama da harika, doğrusal gibi görünüyor (180° dönüş), ama daha fazla test etmem gerekiyor. Diyafram halkası 85GM'deki gibi tasarlanmış, FE35/1.4 gibi değil - bu tercih ederim, çünkü kaburgalar halka içinde tümüne yayılmış ve daha ergonomik. Bu basit ilk çekimlerde beğenmediğim bir şey bulamadım... CA konusunda da bir sorun yaşamadım... Daha fazla test ettiğimde güncelleyeceğim.

Bu güzel yeni lens hakkındaki görüntülerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak isterseniz lütfen yapın.
Ve eğer siz de bu lensi çektiyseniz lütfen Flickr grubuma katılın: https://www.flickr.com/groups/3010731@N20/