Sony A7R II Özellikler ve İnceleme

sailormoon

Alfa Kullanıcısı
Editör
24 Mar 2020
39
30
22
İstanbul
Gövde
Sony A7 M2
Lens
Zeiss 55mm f1.8

42 Megapiksel Tam Kare Fotoğraf Makinesi Sony A7R II


Bu başlık altında Sony A7R II gövdenin incelemesini yaparak özelliklerine değineceğiz. Sony A7R II özellikleri ve fiyatıyla çıktığı döneme damgasını vurmuştu ancak şu anda bile bir çok fotoğrafçının halen ilgisini çekmeye devam etmektedir. Sony A7R II, kısaca 42 megapiksel fotoğraf çözünürlüğüne sahip ve 4K video çekebilen aynasız bir fotoğraf makinesidir. Ayrıca Sony A7R II’nin özellikleri arasında 102, 400 ISO’ya sahip 5fps fotoğraf çekebilmek de bulunuyor. Profesyonel çalışmak isteyenler için güven ve sağlamlık duygusu vererek dikkatleri üzerine çekiyor.

Sony A7R II, başka bir deyişle 42,4 megapiksel çözünürlüğe sahip, geniş hassasiyet aralığı bulunan ve sessiz çalışma fırsatı sunabilen arka aydınlatmalı, 35 mm full frame CMOS görüntülü bir fotoğraf makinesidir.

1585155853001.png


Yüksek Hızlı BIONZ X


Sony A7R II, gürültüyü en aza indiren ve daha ayrıntılı bir çalışma sunan BIONZ X görüntü işleme motoruna sahiptir ve bu sayede verileri hassas bir şekilde ayarlayarak daha gerçekçi ve ve net görüntüler alma imkanı sağlar.

FE Lensler
FE Lensler 35 mm full frame uyumlu E mount lensler olup Sony A7R II ile müthiş bir uyum göstererek 42,4 megapiksellik yüksek çözünürlük performansını üst düzeye çıkarır.

5 Eksenli Sabitleme
Sony A7R II, 5 eksenli sabitleme özelliğine sahiptir. Bu sabitleme sistemi titreşimlerle oluşan sorunların önüne geçilmesi için hassas bir şekilde oluşturulmuştur ve istenmeyen bulanıklaştırmaların önüne geçer. Düşük ışıkta daha yavaş perde hızına inmemizi sağlayan bu özellik sayesinde elde çekimler artık daha kolay ve daha temiz sonuçlar alınabiliyor.

1585156123303.png


Yüksek Çözünürlüklü Video Kaydı
Sony A7R II ile video çekerken 35 mm formatında pikselleri gruplama yapmadan tam piksel okuma özelliği ile 4K video çekebilirsiniz ve bu sayede daha yüksek çözünürlük ve netlik alabilirsiniz. Bu gövde XAVC S formatına sahiptir ve videodaki ince ayrıntıları yakalamanız için 100 MBPS maksimum bit hızıyla Video kaydı yapabilir.

Görüntü Sensörü
Sony A7R II’nin görüntü sensörü yüksek performanslıdır ve kapsam, hız, tepki bakımından geleneksel AF’yi geride bırakarak Hızlı Hibrit AF’yi kullanır. Hızlı Hibrit AF, 399 netleme düzlemine sahip, aşama algılayan AF noktaları ile görüntü alanının yüzde 45’ini kapsayarak full frame görüntü sensörüne sahip diğer fotoğraf makineleri arasında daha yüksek kapsama alanına ulaşabilir.

1585156249935.png


Gövde
Sony A7R II’nin kompakt gövdesi, çekim zorluklarına dayanabilecek şekilde üretilmiştir ve dayanıklı ve sağlam tutuş için magnezyum alaşımından yapılmış üst, ön ve arka kapaklara sahiptir. Sessiz çekim özelliğiyle Sony A7R II, iç mekan ve dış mekan çekimlerinde, sessiz çalışmanın önemli olduğu yerlerde son derece kullanışlıdır.

Wi-Fi ve NFC
Sony A7R II’nin Wifi ve NFC (yakın alan iletişimi)’si ile Android telefonunuza ve tabletinize fotoğrafları kolayca aktarabilirsiniz. Bunun için sadece fotoğraf makinesindeki bir fotoğrafa dokunup göndermeniz yeterli.

S-Log2 Ayarı
Bu ayar profesyonel video kameralarında bulunur ve işlevi daha geniş aralık oluşturarak tonlamalarda beyaz ve siyah ağırlığını azaltır ve ayrıca renk derecelendirmeye izin vererek çok çeşitli kayıt ifadeleri sunar.

Dinamik Aralık Geliştirici
Dinamik Aralık Geliştirici, Zorlu aydınlatma koşullarının bulunduğu alanlarda, parlak alanlarda, gölgelerde daha akıcı bir görüntü ve doğal tonlamalar elde etmek için görüntülerinizin düzeltilmesini sağlar.


Hibrit AF Video

Temel Özellikler

4K Video Samples
 

Benzer konular

Üst