Sony A7 R Serisi mi Normal Seri Mi?

BenGökalp

Sony Alfa
Forum Üyesi
6 Şub 2021
29
3
3
Gövde
Sony A7 II
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhabalar. Bir süredir gövde arayışı içindeyim. Sony aynasız fotoğraf makinesi almaya karar verdim.

Sony gövde tavsiyesi olarak Sony A7 R serisi mi tavsiye edersiniz yoksa A7 serisi mi?

İkinci el bir set kuracağım kararsızım.

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
R serisi aldığınızda fotoğrafları işlemek için yüksek donanımda bir bilgisayar ve depolamak için alan artırımına gitmeniz gerekecektir. RAW çekecekseniz de çoğu i7 işlemci bile düşük kalabiliyor. Bunları gözardı ederseniz sorsony un yok derseniz benim yorumum hiçbir zaman 24mp üzerinde çözünürlük ihtiyacı hissetmedim. A7 III %100 boyutta bakınca bile çok net görüntüler sunduğundan çok büyük baskı almayacaksanız yeterli.

Bütçenizi de belirtirseniz daha doğru yönlendirme yapabiliriz.

BenGökalp

Sony Alfa
Forum Üyesi
6 Şub 2021
29
3
3
Gövde
Sony A7 II
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
muhtemelen son seri alamam
Sony A7R II mi yoksa A7 II mi mesela bu bütçelerde alabilirim gövde
büyük baskı almayacağım aslında sadece albüm baskısı olabilir

OrtodontistKemal

Sony Alfa
Forum Üyesi
9 Eki 2020
27
18
3
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Pentax K5
Lens
FE20mm f1.8G
Lens 2
FE35mm f1.8/FE90mm f2.8G
Lens 3
Pentax SMC 50mm f1.2
Lens 4
Pentax DA 10-17mm fisheye
A7R II ile A7 III hemen hemen aynı fiyatlarda değil mi?

BenGökalp

Sony Alfa
Forum Üyesi
6 Şub 2021
29
3
3
Gövde
Sony A7 II
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
A7R II ile A7 III hemen hemen aynı fiyatlarda değil mi?
evet aynen. böyle düşününce R serisini elesem iyi olur düşüncesindeyim. hem daha eski bir nesil almış oluyorum. hem de sony a7m3 ün avantajları da çok fazla

belgen

Sony Alfa
Forum Üyesi
22 Haz 2020
25
8
3
Gövde
A7 M2
Lens
35 mm Sony Zeiss
yerinizde olsam temiz bir a7 m1 alır, artan parayı lense yatırırım. spor muhabirliği, moda çekimleri yapılmayacaksa, yani hayatınızı fotoğrafçılıktan kazanmıyorsanız neden makine kovalanır hiç anlamam.

m.taycan

Sony Alfa
Forum Üyesi
30 Ara 2020
3
1
3
Gövde
a7rii
Lens
samyang 45mm f1.8
A7ii çok kullanışlı bir gövde uzun süre kullandım şu anda A7Rii kullandığım için A7ii gövdemi satıyorum henüz 6300 çekimde düşünürseniz yardımcı olurum,A7ii gövde ve kaliteli lensler ile çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz,paranızı kaliteli lenslere harcayın.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
@m.taycan
Hoş geldiniz. A7R II ve A7 II gövdelerin kullanıcı deneyimlerini, avantajlarını, dezavantajlarını farklı bir başlıkta paylaşabilirseniz forum adına çok faydalı olur :) Mesela merak edilenler çözünürlük dışında R serisinin + ları nelerdir gibi

m.taycan

Sony Alfa
Forum Üyesi
30 Ara 2020
3
1
3
Gövde
a7rii
Lens
samyang 45mm f1.8
@m.taycan
Hoş geldiniz. A7R II ve A7 II gövdelerin kullanıcı deneyimlerini, avantajlarını, dezavantajlarını farklı bir başlıkta paylaşabilirseniz forum adına çok faydalı olur :) Mesela merak edilenler çözünürlük dışında R serisinin + ları nelerdir gibi
Teşekkürler,kullanıcı deneyiminden ziyade gövde almak isteyen arkadaşa yardımcı olmak adına paylaşımda bulundum A7ii iyi bir gövdedir paranızı kaliteli lenslere harcayın diye bu yüzden belirttim.

m.taycan

Sony Alfa
Forum Üyesi
30 Ara 2020
3
1
3
Gövde
a7rii
Lens
samyang 45mm f1.8
Bu paylaşıma istinaden yazmıştım