En Güzel Manzara Fotoğrafları

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

En Güzel Manzara Fotoğrafı Paylaşımlarınız


Fotoğrafçılar için en güzel manzara fotoğrafları çekmek için bilinmesi gerekenler çok önemli bir konudur. Süper manzara fotoğrafları gördüğümüzde, şahit olduğumuzda bu güzel manzaranın hiç bitmemesini isteriz. Güzel olan her şeyin kalıcı olmasını isteriz. İşte bu kalıcılığı sağlamanın en güzel yolu fotoğraflamaktır. Doğru bir fotoğraf çekimi güzel manzarayı daha da güzelleştirir. Bununla birlikte doğru ve etkili fotoğraf çekimi için bazı yöntem ve teknikler vardır. Bunları uyguladığımızda ortaya etkili bir manzara fotoğrafı çıkmaktadır. Manzara fotoğrafı deyince akla sadece doğa fotoğrafı gelmemeli. Göze güzel gelen her şey manzara olarak kabul edilir. Dahası etkili bir fotoğraf çekme aynı zamanda sıradan bir manzarayı şahesere çevirebilir. Belki de her gün gördüğünüz ve göreceğiz bir nesneyi manzara haline getirebilme özelliği de yine usta bir fotoğraf çekimine borçludur. Sanıldığı gibi kolay bir iş olmayıp bir takım formüller içeren bir sanattır fotoğraf çekimi. Doğru ışığı görmek, doğru nesneyi fark etmek gerekir. Kısacası bir bakış açısı geliştirmeniz ve gözlem yeteneğinizi bu dal üzerinde yoğunlaştırmanız gerekmektedir. Şimdi sizlerle etkili bir fotoğraf çekimi için gerekli olan teknikleri paylaşacağız.

Süper Etkili Manzara Fotoğrafı Nasıl Çekilir?


Öncelikle nasıl süper manzara fotoğrafı çekeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Doğa fotoğrafı mı nesne odaklı fotoğraf mı buna karar vermeniz çok önemlidir. Eğer nesne odaklı ise ve yakınınızda odaklama yapacak iseniz ve arka planın da iyi bir şekilde görünmesini istiyorsanız diyaframınızı çok da açmamanız gerek çünkü arka plan bu nedenle çok bulanık olacaktır. Manzara çekimlerinde bu durum istenen bir şey değildir.

manzara-fotografi.jpgDoğa Fotoğraflarında Zamanın Önemi


En güzel doğa fotoğrafı
çekmek doğrultusunda çekeceğiniz fotoğrafınız için doğru zamanı ve doğru mekanı belirlemeniz gerekir. Doğru zamanda fotoğraflar çekilmesi ışığı yakalamak adına gereken bir durumdur. Altın saatler denilen saatler de yani güneşin doğuş ve batış saatleri yine fotoğrafınızı etkileyen faktörler arasındadır. Turuncu renklerden oluşan fotoğraflar veya bir deniz üzerindeki kızıl görüntü herkesin hoşuna gider. Gün batımı veya gün doğumu zamanlarında çekim yapmak bu nedenle önemlidir.

Fotoğraflarınızda Uygun Renk Yönetimi


Bunun yanında fotoğrafınıza bir tema vermek doğru bir fotoğraf çekimi için oldukça etkili bir yöntemdir. Fotoğrafı uygun bir kompozisyon üzerinde değerlendirmek gerekir. Fotoğrafınızda uygun renklerin kullanımı bu noktada çok önemlidir. Bunun için de filtreleme yöntemi yapılabilir. Diğer bir husus fotoğrafta simetri ve perspektifin önemidir. Buradaki amaç fotoğrafın gerçekliğini arttırmak ve onu üç boyutlu bir fotoğraf haline getirmektir. Yani fotoğrafa farklı bakış açısı getirmiş olacaksınız. Bunun yanında alan derinliğini yakalamak fotoğraf üzerindeki etkiyi daha da arttırmaktadır. Tüm bunların yanında doğru bir makine kullanımı ve objektifinizdeki lenslerin kalitesi de neti fotoğraflar elde etmenizde çok önemlidir.


manzara-fotografi.jpg
super-manzara-fotografi.jpgen-guzel-manzara-fotografi.jpg


kız-kulesi.jpg


duzel-manzara-fotografi.jpg


En İyi Manzara Fotoğrafları 30.jpg


En İyi Manzara Fotoğrafları 28.jpg


En İyi Manzara Fotoğrafları 26.jpg


En İyi Manzara Fotoğrafları 5.jpg


En İyi Manzara Fotoğrafları 23.jpg
 
Üst