A7 II İnceleme ve Özellikler

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Fiyat Performans Ürünü Sony'nin En Alınası Gövdesi Sony A7 II


Aynasız Fotoğraf makinesi üretiminde liderliğini sürdüren Sony A7 II gövdesini duyurdu. Bu makine ile dünyada ilk 5 yönlü görüntü sabitleme özelliğini getiren Sony tam kare sensörlü makinesini piyasaya sürmüş oldu. Fotoğrafın yanı sıra video çekim performansı ile de göz kamaştıran gövde hem fotoğraf hem video severler için biçilmiş bir kaftan olarak yerini alıyor.

Sony A7 II.JPG


Sony A7 II Odaklama Hızı


Aynasız makinelerin ilk üretiminde otomatik odaklama performansları çok da iyi değildi. Özellikle hareketli nesneleri DSLR kameralar ile çekmek bir zulümdü. Ancak son zamanlarda Sony tarafından üretilen tüm aynasız kameralarda Af hızı oldukça yüksek değerlere taşındı. Özellikle Sony A6000 ve Sony A6300 serileri ile başlayan dönemde bu kameraların otomatik odaklama hızlarında büyük gelişmeler yaşandı. Sony A7 II Fotoğraf Makinesi de bunlardan biri.

5 Yönlü Görüntü Sabitleme Sistemi


Sony ürettiği kameralara eklediği en önemli özelliklerden biri de 5 yönlü görüntü sabitleme sistemi. Eli çok titreyen kişiler için oldukça faydalı olan bu özellik aslında tüm Sony Aynası Fotoğraf Makinesi kullanıcılarına hitap eden bir özellik. Hem daha düşük perde hızlarında çekim yapmayı sağlarken hem de bu özellik sayesinde fotoğraflarımız daha net çıkmaktadır. Nedeni ise perde hızı düştükçe gece çekimlerinde ISO değerini daha da düşürecek olmamız.

Ekran Alıntısı.PNG

Lens Uyumluluğu


Sony A7 II E-Mount bir gövde olmasına rağmen A-Mount bütün lensleri bir adaptör ile kullanabilirsiniz. Bu adaptör LA-EA1, 2, 3 ve 4 serileridir. Sony'nin ürettiği A-Mount lenslerin hepsini ve farklı markalarda A-Mount uyumlu tüm lensleri E-Mount makinenizde kullanma olanağı verir. Örnek verecek olursak Minolta'nın bir çok A-Mount lensi bulunmaktadır ve bu lenslerin hepsi Sony gövdelerde kullanılabilmektedir.

Bu lensleri kullanırken lenslerin içerisinde bulunan Optical SteadyShot yani Optik Görüntü Sabitleme özelliğinden ödün vermezsiniz ve Sony gövdenize direk uyum sağlarsınız.

sony e-mount.JPG
sony e-mount.JPGSony A7 II Özellikler


 • 24.3 Megapixel
 • Full Frame Tam Kare CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci
 • 5-Eksenli Titreşim Engelleyici
 • FullHD 60fps video kaydı
 • Magnezyum Alaşım Gövde
 • 3.0″ LCD Ekran ve 1,228.8k Çözünürlük.
 • XGA 2.36M-Dot OLED Vizör
 • Fast Hybrid AF Sistemi
 • Full HD XAVC S Video
 • S-Log2 Gamma
 • Mikrofon Girişi ve Çıkışı

 

AKIN A7İİ

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Kas 2019
18
4
3
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Fiyatına göre en güzel Full Frame makine budur bence Sony için. Bu makinenin üstüne gövde değiştirmek değil, lense yatırım yapmak lazım diyorum hep.
 

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Fiyat olarak dediğin doğru. Bütçesi bunun üzerine elvermeyen kullanıcılar için en ideal makine. Çok özel bir ihtiyaç olmadıkça yükseltme yapmaya gerek yok. A7III çok seri hızlı bir gövde. UHS-I desteği var. İnanılmaz seri RAW çekebiliyorsun. Ama kimin işine yarayacak. İhtiyacı olana güzel özellikler. Dinamik aralık ve ISO performansı avantajları var ama fiyatının ederi kadar değil. Daha iyi performans beklerdim.
 

Benzer konular

Üst