Ziyaretçi Alanı (BETA)

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bu başlık altında foruma üye olmamış ziyaretçilerimiz de kendi yorumlarını, Sony Alfa hakkında düşüncelerini ve sorularını bırakabilirler.

Batuhan

Guest
Sony aynasız sistemleri fiyatlarından dolayı ancak uzaktan takip edebiliyoruz. Herkese selamlar.

Üye silindi 1

Guest
Batuhan bey , aynasız makineler ne yazık ki biraz daha pahalı . Ama Sony ye geçmek için A6000 gibi hala gündemde olan fiyatı uygun seçenekler var genede ...

Mehmet Kürşat

Guest
Sayfanız güzel olmuş takipteyim. Kısa zaman içinde A6000 almayı düşünüyorum aldığımda üye olacağım.

Kazım Eyüphan İzmirlioğlu

Guest
Selamlar.
Geçmişte 5yıl A65 kullandıktan sonra astro çekim yapabilmek için Nikon D750'ye geçtim. Ama tam bir hayal kırıklığı oldu. Her bir shutter hareketinde tripod 2-3sn sallanıyordu. Oysa ki A65 son derece sakin ve sessiz çalışıyordu.

Neyse ki D750 de 5 yılını doldurmak üzere. Böylece makina değiştirmek için kendime koştuğum şart yerine gelmiş oluyor. Şimdi A7R3 veya A7R4 arasında karar vermeye çalışıyorum.

Karar vermeden önce merak ettiğim bir konu var. Nikon'da LCDde "live view" açıkken görüntüye zoom yapabiliyorsunuz. Bu sayede manuel focus çok kolaylaşıyor. Tabii vizör optik olduğu için vizörde böyle bir şansınız olmuyor. A7R3 ve A7R4'te LCD ya da vizör için böyle özellik var mıdır?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
A7R3 ve A7R4'te LCD ya da vizör için böyle özellik var mıdır?
Elektronik vizörlü Sony Alfa cihazlarda da live view esnasında vizöre baktığınızda ekranın aynısını görüyorsunuz. Manuel focusta zoom tuşu atayabilir ve bu tuş sayesinde hem ekrandan hem vizörden zoom yaptığınız görüntüyü izleyebilirsiniz. Ayrıca Sony cihazlarda bulunan ve manuel focus yapmayı oldukça kolaylaştıran bazı kullanıcılar için gereksiz olan bir özellik "focus peaking". Objenin odaklandığınız kısmı renkli görünüyor. Bu özelliğe bakmak için;

İşte ekran ve vizör görüntüsü. Vizör daha yakın gösteriyor gibi duruyor ama telefonu fazla yakın

Bu normal LCD görünüm focus peaking devrede

Sony Alfa focus peaking.jpg

Bu 5.9x ve 11.7x zoom LCD görünüm

20200502_125804.jpg
20200502_125815.jpg

Bu elektronik vizör
20200502_125833.jpg

Son düzenleme:

iugurbas

Sony Alfa
Forum Üyesi
25 Ara 2019
73
33
18
izmir
www.infradream.com
Gövde
Kızılötesi A7R
Gövde 2
Sony A7R
Lens
Sony FE 4/16-35mm ZA
Selamlar.
Karar vermeden önce merak ettiğim bir konu var. Nikon'da LCDde "live view" açıkken görüntüye zoom yapabiliyorsunuz. Bu sayede manuel focus çok kolaylaşıyor. Tabii vizör optik olduğu için vizörde böyle bir şansınız olmuyor. A7R3 ve A7R4'te LCD ya da vizör için böyle özellik var mıdır?

daha once cevap verilmis fakat ben de ekleyeyim: var, hem de fark yaratacak kadar iyisi var.

ayrica elimde full spektrum sony a7r var. eger izmirdeyseniz ve lens onune takilabilen h-alpha filtreniz varsa gorusmemiz iyi olacaktir.

Orçun

Guest
Herkese Merhaba ,

Yurtdışından alınan güncel Sony cihazlarda Türkçe dil seçeneği mevcut mudur ? Eğer yoksa yüklemek mümkün mü ?

Burak

Guest
Selamlar herkese,

Düğün fotoğrafları çekiyorum. Canon 6D Mark II + 70-200 f2,8 L IS USM II setim var gayet memnunum. Lakin hem geniş açıda hem de video için bir aynasız makine istiyorum.

2. el Sony A7R II Gövde + Sıfır Tamron 28-75 f2,8 seti yapmayı düşünüyorum ama özellikle video için diğer sony cihazları önerdi bir kaç arkadaşım kafam karıştı. Şimdilik yatırım bütçem daha fazlası değil.

Tavsiyelerinize ihtiyaç duymaktayım. Kolaylıklar herkese^^

Merih Akogul

Guest
Fotoğraf Severlerin Dikkatine,

Fotoğrafa dair farklı bir bakış açısı geliştirmek isteyen herkese tavsiye olunur.

Fotoğraf ile ilgili bir podcast:
Mirat'ın Puslu Fotoğraf Atlası
https://anchor.fm/cenk-mirat-pekcanatti

Fotoğraf ile ilgili bir blog:
https://miratinpuslufotografatlasi.blogspot.com/

Magnum adayı Türk fotoğrafçı Sabiha Çimen ile yapılan bir röportaj:
https://miratinpuslufotografatlasi.blogspot.com/2020/09/ceviri-small-voice-conversations-with.html

Bilgilerinize