Ziyaretçi Alanı (BETA)

ismet

Sony Alfa
Forum Üyesi
17 Nis 2020
30
1
8
Avusturya
Gövde
sony A7 III
Lens
Tamron 28-75mm 2.8 Di III
Lens 2
Sony FE 200-600mm F5,6-6,
Lens 3
Sony 1,4 Teleconverter
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Tanıl Aksu

Guest
Fotoğraf Severlerin Dikkatine,

Fotoğrafa dair farklı bir bakış açısı geliştirmek isteyen herkese tavsiye olunur.

Fotoğraf ile ilgili bir podcast:
Mirat'ın Puslu Fotoğraf Atlası
https://anchor.fm/cenk-mirat-pekcanatti

Fotoğraf ile ilgili bir blog:
https://miratinpuslufotografatlasi.blogspot.com/

Magnum adayı Türk fotoğrafçı Sabiha Çimen ile yapılan bir röportaj:
https://miratinpuslufotografatlasi.blogspot.com/2020/09/ceviri-small-voice-conversations-with.html

Bilgilerinize

Tavsiye ederim.

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Selamlar herkese,

Düğün fotoğrafları çekiyorum. Canon 6D Mark II + 70-200 f2,8 L IS USM II setim var gayet memnunum. Lakin hem geniş açıda hem de video için bir aynasız makine istiyorum.

2. el Sony A7R II Gövde + Sıfır Tamron 28-75 f2,8 seti yapmayı düşünüyorum ama özellikle video için diğer sony cihazları önerdi bir kaç arkadaşım kafam karıştı. Şimdilik yatırım bütçem daha fazlası değil.

Tavsiyelerinize ihtiyaç duymaktayım. Kolaylıklar herkese^^
Bence video için o set uygun değil. RII full frame bir makine olmasının avantajı var ama fotoğraf tarafında var. Video için eğer full frame düşünürseniz S serisine bakmalısınız. Bütçeyi kısmanız gerekirse Sony A6300 ve sonrasına bakmanızda fayda var. SLOG çekim özelliği olan makineleri tercih edebilirsiniz video için.

Ahmet

Guest
Herkese iyi akşamlar.
Video açısından a7s2 ve a7m3 arasında kaldım çok fazla yazı okudum ama geneli teknik bilgiydi kullanıcı yorumu olarak sizden fikir alamak istiyorum S serisi video odaklı ancak S2 biraz geride kaldı gibi düşünüyorum netleme konusunda a7m3 muazzam görünüyor sadece iso konusunda S2 yi iyi gordum genel olarak bilgi ve fikirlerinizi alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim...

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herkese iyi akşamlar.
Video açısından a7s2 ve a7m3 arasında kaldım çok fazla yazı okudum ama geneli teknik bilgiydi kullanıcı yorumu olarak sizden fikir alamak istiyorum S serisi video odaklı ancak S2 biraz geride kaldı gibi düşünüyorum netleme konusunda a7m3 muazzam görünüyor sadece iso konusunda S2 yi iyi gordum genel olarak bilgi ve fikirlerinizi alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim...
A7 III hız konusunda, odak doğruluğu konusunda, video af, fotoğraftaki eye af konusunda en iyi gövdelerden biri. A7S II deneyimleme şansım hiç olmadı ancak şunu söyleyebilirim ki bunu almak için ISO avantajını sağlayacak düşük ışıklı ortamlarda çekim gerekir. Bunu kim almalı dersek sürekli video çeken ve düşük ışıkta çekenler. SII de 4k 30fps çekiyor A7 III de 4k 30fps çekiyor. Sadece ISO farkı var. İç ortamda çekim yapmadıkça bunu görmek de zor. ISO 12k üzerinde farklar ortaya çıkıyor. Kaç kişi bu değerlerde video çekiyor :)

Ama A7 III alındığında beraberinde gelen çok fazla avantaj var. Ben olsam A7S II almazdım.

Ahmet

Guest
A7 III hız konusunda, odak doğruluğu konusunda, video af, fotoğraftaki eye af konusunda en iyi gövdelerden biri. A7S II deneyimleme şansım hiç olmadı ancak şunu söyleyebilirim ki bunu almak için ISO avantajını sağlayacak düşük ışıklı ortamlarda çekim gerekir. Bunu kim almalı dersek sürekli video çeken ve düşük ışıkta çekenler. SII de 4k 30fps çekiyor A7 III de 4k 30fps çekiyor. Sadece ISO farkı var. İç ortamda çekim yapmadıkça bunu görmek de zor. ISO 12k üzerinde farklar ortaya çıkıyor. Kaç kişi bu değerlerde video çekiyor :)

Ama A7 III alındığında beraberinde gelen çok fazla avantaj var. Ben olsam A7S II almazdım.

Hocam çok teşekkürler.
İSO olarak incemelere baktığımda çok ta bariz farklar da göremedim açıkçası 7III kesinlikle daha güncel ve uzun ömürlü bi cihaz cevabınız için tekrardan teşekkür ederim.:)

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Hocam çok teşekkürler.
İSO olarak incemelere baktığımda çok ta bariz farklar da göremedim açıkçası 7III kesinlikle daha güncel ve uzun ömürlü bi cihaz cevabınız için tekrardan teşekkür ederim.:)
rica ederim :)

Ahmet

Guest
Iyi aksamlar
Sahibinden de bir kaç tane 13 500 liraya falan sıfır A7m3 görüyorum bunlar normal mi sizce yani garantisiz falan ama 2nci eli bile 13 den aşağı yok ken bu kadar ucuz olması normal mi?

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Iyi aksamlar
Sahibinden de bir kaç tane 13 500 liraya falan sıfır A7m3 görüyorum bunlar normal mi sizce yani garantisiz falan ama 2nci eli bile 13 den aşağı yok ken bu kadar ucuz olması normal mi?
Spot yurtdışı ürünler için normal. Birçok tanıdığımız var spot garantisiz kullanan sorun yaşayan olmadı. Sonuç olarak bir risk tabi. Makinenin başına bir şey gelse garantisi yok.

İlk 15 gün iade şansı sunuyorlarsa, makinede bir sorun çıkarsa iade kabul ediyorlarsa bu şekilde almanızda bir sorun olmaz.

Ahmet

Guest
Spot yurtdışı ürünler için normal. Birçok tanıdığımız var spot garantisiz kullanan sorun yaşayan olmadı. Sonuç olarak bir risk tabi. Makinenin başına bir şey gelse garantisi yok.

İlk 15 gün iade şansı sunuyorlarsa, makinede bir sorun çıkarsa iade kabul ediyorlarsa bu şekilde almanızda bir sorun olmaz.

Hocam spot yurtdışı ne anlama geliyor bilemedim kusurlu falan mı yoksa sadece garantisiz olmasi mi olay