Zeiss Loxia 50mm f/2" lens - Turkish: "Zeiss Loxia 50mm f/2" objektif

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,132
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bugün Loxia 50mm'yi aldım ve birkaç hızlı çekim yaptım. Vay be! Hemen favori lensim oldu A7R için (ve tahmin ediyorum ki A7MkII için de olacak). 45 yıllık fotoğrafçılığımda, manuel ve otomatik odaklı birçok prime lensi (Leica, Zeiss, Nikon, Canon, Olympus, Minolta, vb.) çektim ve bence Loxia 50 hepsinden iyisi ve çoğundan çok daha iyi. Sony/Zeiss 55mm f/1.8 "bebek Otus" da var ve onu da seviyorum (genellikle geniş açıklık keskinliği için), ama klasik Loxia'nın verdiği görüntülerin karşısında daha klinik bir görüntü oluşturuyor. Loxia A7R üzerinde mükemmel bir denge sağlıyor. Lens tam anlamıyla mekanik mükemmellik. Odaklama, kullandığım tüm MF lenslerden daha kolay ve daha hızlı, özellikle de odak halkasını çevirdiğinizde A7R'in otomatik yakınlaştırma özelliği ile. Renkler muhteşem. Duvar gibi bir şeyin çok açık şekilde çekildiğinde köşelerde biraz yumuşak olabilirsiniz, ama aksi durumda çok keskin ve kontrastlı. F/2'den doğrudan canlı hayatta çok, çok kullanışlı. Vay be-- Loxia 85mm ve 25mm'yi dört gözle bekliyorum!!!