Xperia 1 II İle Cep Telefonu Fotoğrafçılığında Zirve

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Sony Xperia 1 II ile Alfa'yı Küçültüyor
Sony'nin en güncel cep telefonu olan Xperia 1 II 5G modeli kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Sony bu cep telefonu ile Alfa Fotoğraf Makinelerindeki özellikleri artık telefonlara taşıdığını göstermiş oldu. Yeni tanıtılan bu cep telefonunda odak uzaklığı, diyafram, ISO gibi temel değişkenleri kolaylıkla seçebileceğiniz menü bulunduruyor.

Seçilebilen ayarlar bunlarla kısıtlı değil. Drive Modları ile seri çekim moduna imkan veren Sony Xperia 1 II modeli beyaz ışık dengesinden odak modlarına kadar birçok seçeneği Sony Alfa Fotoğraf Makinelerindeki gibi sunuyor.

Bu dev telefonda 8GB ram bulunurken 256GB dahili depolama alanı barındırıyor.


sony-xperia-1-ii-5g.jpg


Ayarlar içerisinde Tilt dediğimiz kamera terazisi bulunurken kadrajdaki nesneleri ortalamak için de Grid Lines özelliği ile çıkan çizgiler kullanılabiliyor.

P, S, M Modları ile Daha Profesyonel
Cep telefonunda bu özellikleri görmeye pek alışık değiliz ancak Shutter Priority gibi bir özellikle aynı fotoğraf makinelerindeki gibi perde hızı odaklı çekimler yapabilirsiniz. Perde hızı 30sn uzun pozlamaya izin verirken en hızlı ise 1/8000 olarak ayarlanabiliyor.

P mode ile otomatik olarak daha hızlı fotoğraflar çekebilir ve ayarların çoğunu makinenin ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

Sony Xperia 1 II Fiyat
Sağladığı bütün bu özellikler ile tahmin edilebilir ki fiyat hiç de az olmayacak. Zaten fotoğraf makinelerinde de Sony gördüğümüz üzere pek de uygun fiyatlı ürün barındırmıyor. Bu telefon da 1200 euro fiyattan satılacak. Tabi ülkemizdeki fiyatı bundan daha da fazla olacak.

sony-xperia-1-ii-5g.jpg


İşte Diğer Detaylar

 
Üst