Vivatar SMS 75-300mm 4.5-5.6 - En son oyuncaklarım, bir sürü tavsiyeye ihtiyacım var

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,178
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Vivatar SMS 75-300mm'yi kullanan var mı? Benim son oyuncak bugün geldi. Satın almaya karar verdiğimde buna pek çok inceleme bulamadığım için bir kumar oldu. İşte burada, bir MD adaptörü ile monte edildi ve çekime hazır. Makar Sankranti'ye bir gün kala çekim yaptım, Hint dövüş uçurtması festivaline. Lensin inanılmaz keskin bir parça olduğu görünüyor. İtmek ve çekmek mekanizması alışması biraz zaman alıyor ve tepe noktasında odaklama zor (odaklıyken odak dışına çıkarmak için birkaç rotasyon gerekiyor gibi). Ayrıca genişletebilir bir lens gölgesi var, buna saymadım ama artık sevmeye başlıyorum. Alıştığınızda inanılmaz hızlı bir şekilde yakınlaştırma ve odaklanma yapar. Hem büyütme hem de f/8'de geniş açılıyken oldukça keskin. Lens flare'leri gerçekten iyi idare ediyor, güneşe karşı çekimlerde oldukça iyi iş çıkarıyor. Lens koleksiyonumdaki en iyi arka plan bulanıklığına sahip değil, ancak ince detayları iyi çıkarıyor. Kameraya sabitlersem dengesiz oluyor, bu yüzden tripod üzerine monte edebilmek için bir montaj noktası braketi nasıl alacağımı gerçekten öğrenmem gerekiyor. Bu lensle daha fazla çekim yapmaya çalışacağım. Geribildirimleri, ipuçlarını veya deneyimlerinizi paylaşın lütfen.