Uzun lenslerle uyumlu şekilde adapte edilen A7r'de garip gölge

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,231
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Tam anlamını koruyarak ve SEO uyumluluğunu sağlayarak bu içeriği Türkçe'ye çevireyim: "Tamam, bunun altında bir çözüme ulaşmak için deliye döndüm, işte buradayız. Hem sağ hem de sol kısa kenarlarda ortaya çıkan tuhaf bir gölge* yaşamaktayım (bu resimde sol tarafta daha belirgin olsa da), tamamen aynı tuhaf şekilde ve çeşitli adaptörlerle ancak UZUN lenslerle (Contax 100-300 @ 200 ve üzeri ve Leica 180). *Bunu "vinyet" diye adlandırmak istemiyorum çünkü vinyet gibi görünmüyor, daha çok şeffaf bir folyo parçasının yolunda gibi; bu kadar belirgin hale getirmek için kontrastı ve netliği artırdığımı unutmayın, aksi takdirde bu, çerçevenin o kısmındaki gökyüzü ile ilgili yalnızca bir sorun olabilir. Diğer her lens aynı adaptörlerle sorunsuz çalışıyor. Adaptörlerin iç kısımlarını siyahla kaplamayı denedim, farklı türler kullandım, hatta sensörü temizledim, belki de neden olan bir çeşit hale olasılığı vardı, ama hala "gölge" alıyorum. Bu şeyin ne olduğuna dair herhangi bir fikriniz var mı? Benim (çılgın) tahminlerim şunlar: a- Kamera lens montajının kendisinin biraz küçük olabileceği ve uzun ömürlü lensler tarafından yansıtılan paralel ışınlarla bir şekilde etkileşime girebileceği. (Biliyorum, biraz zorlama ama daha makul açıklamalar konusunda çaresizim.) b - Sensörün bir sürü ışığı geri yansıttığı ve bu ışığın bir şekilde adaptörün arka kısmı ve miras lensin montajıyla etkileşimde bulunduğu. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir görüntü göreceksiniz... Yalnızca buradan ücretsiz kaydolun – Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!