Üçüncü taraf A montaj hızlı geniş açılı lensler.. ve dışarıda çekim yaparken bazı düşünceler

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,179
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Benim bir adet A7 ve bir adet D7000 makinem var. Birkaç ay içinde (APS-C dengelenmiş bir A7000 çıktığında), D7000 ve lensleri satacağım. Amacım A7'yi geniş açılı bir zoom objektifle kullanmak (şu anda Samyang'dan 14mm F2.8 kullanıyorum ama çok geniş. Astrofotoğrafçılık için harika, ancak bazen biraz daraltmanız gerekebilir). İyi bir seçenek 16-35 FE olurdu. Ancak 1. Astro işler için F4 biraz yavaş 2. Pahalı İkincil lensleri kontrol ediyordum ve görünüşe göre 1. Tamron 15-30 F2.8 üzerinde çalışılıyor 2. Tokina 16-28 F2.8 zaten satılıyor. Alpha uyumlu olup olmadığından emin değilim. Yaklaşık 15-30mm aralığında iyi ve hızlı zoom objektifleri listeleyebilir misiniz? 1/3 stop ile yaşayabileceğim bir LA-EA4 satın alacağım. Diğer seçenek daha ucuz olan LA-EA3. Ama AF'nin çalışıp çalışmayacağından emin değilim (üçüncü parti lensler Alpha makinelerinde dahili motorlara sahip mi?). Dolayısıyla ekipmanım şöyle olacak: A7 + 14mm F2.8 + 15-30 2.8 lens A7000 + Sony 24-240 OSS İki makine taşımaktayım ve bu benim için her şeyi kapsayacak. Kuş fotoğrafı çekmem gerektiğinde, Tamron vb. markaların 150-600 seçenekleri vücut içi sabitleme sayesinde iyi olacaktır. A6000 üzerinde 50-500OS ile çekilen bazı örnekleri gördüm ve harikaydılar! Eksik olan tek şey bir portre lensi, fakat tahminimce A7000 üzerinde Sigma'dan 60mm F2.8 harika olacak. Bana yönelik başka öneri ve ipuçları var mı? DPR üyeleri için de bu soruyu sordum, ancak maalesef en popüler konular orada hep Full Frame'e nasıl ihtiyaç duyduğumuz, nasıl Full Frame'e ihtiyaç duymadığımız şeklinde ilerliyor. Şu an m4/3'ün ölümü konuşuluyor. Canon'un tanrı olduğundan bahsediliyor. E montaj lenslerinin çok iyi olduğu ve yüksek maliyetin önemli olmadığı vb. Buradaki konu kalitesini ve gerçek Alpha kullanıcılarının yoğun katılımını göz önünde bulundurarak buradan iyi cevaplar almayı umuyorum.