Tamron AF 70-300mm 4-5.6 Di SP VC USD (CANON EF) ile etkilenmiş.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,131
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Tamron AF 70-300mm 4-5.6 Di SP VC USD (CANON EF)'nin Viltrox EF-NEX II adaptörü ile kombinasyonundaki keskinlikten etkilendim. Ayrıca bir de Amount versiyonu bulunmakla birlikte, Ben Canon versiyonu tercih ettim. Neden mi? -Amount + Sony LA-EA4 adaptöre göre daha uygun fiyatlı Canon versiyonu, 300 Euro lens, 95 Euro adaptör -Canon EF versiyonunda yerleşik stabilizasyon bulunmakta, Tamron'un A-mount versiyonunda stabilizasyon bulunmamakta ( A7 II 'ye sahipseniz büyük bir sorun olmamakla birlikte) -Adaptör de elektronik olup tam kare için uygundur. Otomatik odaklama çok yavaş ve kesinlikle spor fotoğrafçılığı için kullanılabilir değil. Bu lens, manuel odaklama ile kullanmak içindir! Amount lensleriyle kombinasyonda LA-EA4'ün de yavaş olduğunu duydum ancak karşılaştıramam. En iyi stabilizasyon sonuçlarını el ile seçerek alıyorum, Sony A7II 'de 70mm. Kadının fotoğrafını 130 mm'de çektiğimde çok keskin olduğunu görebilirsiniz, alnındaki saçların gölgesine bakın, o da keskin! Kesinlikle 300 Euro'ya tam kare lensi için! Tam fotoğraf 130mm, F4.5, 1/3200, ISO 320'de çekilmiştir. Yakın zamanda SEL24240'ı satın aldım ve umarım o da Tamron lensi kadar keskindir.