Sony'ye geçiş yapmak

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
966
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, umarım burada ek bilgi ve görüşmelerle beni kullanıcı yorumları ve forum yazılarından daha öteye taşıyacak bir anlayış ve bilgi kazanabilirim. Oldukça uzun süredir Pentax kamerası kullanıcısıyım ve Pentax ekosistemine (şu anda K3-II) birkaç en iyi Pentax lenslerinden oluşan set ile oldukça yatırım yaptım. Ancak ihtiyaçlarım biraz değişiyor, bu nedenle kamera yükseltmesi arayışındayım ve eğer yükseltme için para harcayacaksam, aynasız kameralara geçmenin vakti geldiğini düşünüyorum ve Sony'ye yönelme eğilimim var. İhtiyaçlarımı karşılayacak bir şey arayışındayım ve kullanım alanım biraz karışık, ancak amatör fotoğrafçılara benzer olduğundan eminim. İşte ihtiyaçlarım/isteklerim: Ana olarak manzara/doğa fotoğrafları çekiyorum ama ara sıra portre işleri de yapıyorum - aslında bu yıl portre fotoğrafçılığına daha fazla girmek istiyorum. Başka bir geçiş yapmam gerektiren ana neden ise daha iyi otomatik odak ve düşük ışık performansına ihtiyaç duymamdır. Şimdi çocuklarım olduğundan, üç yaşına yaklaşan çocuklarım olduğundan, bu anları yakalamak için bir sürü fotoğraf ve video çekmekteyim. Pentax fotoğraf makinem, yıllar boyunca manzara ve portreler için hizmet ettiği kadarıyla, otomatik odak ve düşük ışık performansı oldukça yetersiz kalmaktadır. Büyüyüp spor yapmaya başladıklarında veya yaptıkları diğer etkinliklerde, şu anda sahip olduğumdan daha iyi otomatik odak sistemine sahip bir şeylerin olması güzel olurdu. Bu yıl iyileşmiş otomatik odak ve düşük ışık performansına sahip yeni bir Pentax fotoğraf makinesinin piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor ama kesin bir şey bilmiyoruz. Bu yıl değişiklik veya yükseltme olasılığını düşünerek bir miktar fon ayırmış bulunmaktayım. Eğer bu yola gidersem, platform değiştirmenin pahalı bir çaba olacağını biliyorum ama bu duruma karşı hazırlıklı olmam gerektiğini düşündüm. Bu nedenle uzun lafın kısası, hangi Sony Tam Kare fotoğraf makinesi ve lenslerine başlangıç yapmamı önerirsiniz ki hem manzara/portre işlerini hem de çocuklarımın koşup oyun oynadığı gibi canlı performansları fotoğraflamak için otomatik odak konusunda dengeyi yakalayabileyim. Eğer yatırımım ihtiyaçlarımı karşılamamı sağlayacaksa, bütçem hakkında aşırı bir endişem yok. Ayrıca belirtmek isterim ki kar amacı güderek çok fazla çalışmıyorum, sınırlı sayıda satış yaptığım işlerim var ama şu anda çoğunlukla kendim ve ailem ve arkadaşlarım için fotoğraf çekiyorum. Ancak bu yıl bu durum değişebilir ve daha fazla ödeme karşılığı işlere katkıda bulunabilirim. Uzun, cümlelerle dolu yazım için özür dilerim. Burası harika bir topluluk gibi görünüyor, bu yüzden sizden ne düşündüğünüzü duym