Sony sensörleri toplu üretim

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
982
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Önceki yıllarda, Sony, akıllı telefonlar için birçok iyi veya daha iyi sensör üretti; ki bu tabii ki büyük bir pazar, Ar-Ge için harika bir ortam, bilimi son ürünlere uygulamak için, ki müşteri sayısı (neredeyse) sınırsız. Yıl önce Sony IMX586 ile bir telefon aldım, işlemcisi de hızlı, sadece kamera olarak kullanıyorum. Sensör kendisi karmaşık, belirli bir kullanım için tasarlandığını belli ediyor, farklı çözünürlükler sağlayabiliyor (pikseller "gruplandırılıyor"), ayrıca kutuda HDR oluşturmak için içeride teknoloji bulunuyor. En etkileyici olan videoydu ki (özellikle merkezi işlemci yeterince hızlıysa) gerçekten pürüzsüz, sabitlenmiş görünüyordu. Ancak, RAW görüntüleri oluşturma yeteneği, çok doğru manuel odaklamaya sahip olma, ortam ışığına sürekli adapte olan "canlı" ISO numaralarını görebilme (bunun ve daha fazlasının, özel uygulamalar kullanılarak), sadece akıllı telefonlar için sensörlerin masif üretiminin sadece ilginç ya da kârlı olmakla kalmayıp, teknolojik olarak hızlı bir şekilde ilerlemesini doğrulamakla kalmıyor, ayrıca aynı zamanda iki yönlü teknik inovasyonlar alışverişi haline geldi. Bazı fotoğraf sonuçları şaşırtıcı, netleme lazer teknolojisi kullanılarak çok, çok hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştiriliyor. Yine, bu akıllı telefonların masif üretimi, miktarı artırarak kaliteyi geliştiriyor ve bu avantajlar tabii ki aynı zamanda aynasız kameralara uygulanıyor (ki masif olarak kullanılmıyor, potansiyel müşteri sayısı sınırlı). Yine, kutudan çıkan inanılmaz (ve bazen hatta ürkütücü) sonuçlar.