Sony Lens Onarımı - Çok düşük kalite

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,032
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Yıllar boyunca Panasonic, Olympus, Nikon ve Canon marka profesyonel seviye fotoğraf ekipmanlarına sahiptim ve herhangi bir onarıma ihtiyaç duyduğumda, yetkili servis bunu garantili olarak ya da makul bir ücret karşılığında başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Kamerayı veya lensi ikinci kez geri götürme gereği duymadım çünkü her seferinde tamir edildi ve Fabrika Tekniklerine geri getirildi. Ancak, ABD'deki Sony için durum böyle değil gibi görünüyor. Sony 100-400GM lensimi tamir ettirdim ve bu işlem üç kez tekrarlandı, üçüncü seferde aynı sorunla tekrar karşılaştım ve lens, düzeltildikten sonra 400mm ayarında tam açık pozisyonda "yumuşak" görüntüler üretiyordu. Bu sorunu lens "tamir" edilmeden önce yaşamamıştı. Şimdi lensin dördüncü kez onarım için geri gitmesi gerekiyor. Bence bu aşırı ve dikkiliksiz bir tamir işaretidir. İlk onarım ziyaretinden sonra tam FABRİKA STANDARTLARINA getirilmeliydi. Toplamda, bu lensle çekim yaparken yaklaşık 4 ila 5 ay kaybettim. Hatırlatmak gerekirse, üç adet Sony marka profesyonel kalite kamerası ve birkaç adet Sony lensim var ve hiçbiri tamir veya ayar gerektirmedi. Onlar sadece çalışıyor ve çok iyi işliyorlar ve herhangi bir şekilde kötüye kullanılmıyorlar. Sadece Sony Tamir Servisi deneyimimin ne kadar yaygın olduğunu merak ediyorum. Sony Kamera Tamir Servisini kullanan diğer kişilerin deneyimlerini ilginç bulurum.