Sony Film Simülasyon Tarifleri | Özel Resim Profilleri

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
975
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, Bu oldukça yeni ve bilinmeyen bir şey ama aslında benim son 2 yıldır üzerinde çalıştığım bir proje. Amacım, gerçekte ne kadar harika Sony renklerinin olduğunu göstermek, hatta hiçbir düzenleme yapmadan doğrudan kameradan çıktıkları haliyle. Size burada, 8 Film Simülasyonunu sadece Sony kameralar için Resim Profili Menüsü kullanarak sunuyorum. Bunlar hem Fotoğraf hem de Video Modları için kullanılabilir.
Sony kameraları seviyorum ve profesyonelliğe daha fazla odaklandıklarını anlıyorum, ancak kutudan çıktığı gibi daha ilginç görünümler istedim, bazen renk düzenlemesini azaltacak hatta bazen tamamen kesecek bir şeyler istedim, bu yüzden bunları yaptım. Bazıları gerçek Film Stoğundan yaratıldı, diğerleri ise kendi renk tercihlerime göre yapıldı. Birçok test ile Sony'nin Resim Profili Menüsünü anlamam ve doğrudan kameradan Film gibi görüntüler oluşturacak Profiller yaratmanın nasıl olacağını öğrenmek bana yaklaşık bir yıl sürdü. Ayrıca, herkesin şikayet ettiği çirkin yeşil renk tonlarını cilt tonlarından çıkaran Mükemmel S-Log tarifini de içeriyor, renk düzenlemesi yapmadan harika renkler elde etmenizi sağlıyor. Birçok insan Fuji'nin renklerine ve Film Simülasyonlarına bayılıyor, ancak gerçek film çekimi geçmişim olduğu için ilk Fuji kamaramı denediğimde hayal kırıklığına uğradım. Fuji renkleri güzel olabilir ama Fuji'nin Film Simülasyonlarının gerçek film stoğunu andırdığını değil, klasik Resim Stillerinin (Portre, Manzara, Nötr vb.) yeniden markalaştırıldığını düşünüyorum. Fuji'den benim kesin favorim olan Klasik Negatif dışında, geri kalan arasındaki farklar temel, çoğunlukla kontrast ve doygunluk üzerinde çalışıyor, pek de dikkat çekici değil. Sony kameramı kullanarak sadece Resim profillerini kullanarak film görünümüne daha yaklaşabileceğimi biliyordum. Bu yüzden bir deneme yaptım. 2 yıl sonra, 40'tan fazla Sony Film Simülasyonu Tarifi bulabilirsiniz ve hala devam ediyor. Youtube'un yanı sıra, bu Film Tariflerini Blogumda da sergiliyorum, burada örnek görüntüler sunuyor ve bireysel özellikler hakkında biraz konuşuyorum. İşte favorilerimden biri, CineChrome Sony Film Simülasyonu. https://www.veresdenialex.com/post/freshly-baked-series-the-cinechrome-sony-film-simulation-recipe Ayrıca, Siyah Beyaz Film Simülasyonları da Pankromatik sevenler için oluşturdum, göz atın. https://www.veresdenialex.com/post/...on-black-n-white-recipes-freshly-baked-series Bu yazının size faydalı olacağını umar ve düşüncelerinizi duymayı sabırsızlıkla beklerim. Harika bir gün geçirmenizi dilerim!