Sony FE 28-135mm f/4, 24-240mm ve Canon 24-105mm ile A7rII Karşılaştırması

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,284
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese. Sahip olduğum çift lens arasında karar vermemde yardımcı olabilecek birkaç sorum var. 1- 24-240mm FE f3.5/6.3 süperzoom 2- Canon 24-105 f/4 ile Commlite adaptör 3- 28-135 f/4 sinema lensim var. Lens değiştirmek pek benim tarzım olmadığı için sadece bir lens tutmak istiyorum. Yakınlaştırırken aynı miktarda ışığın girmesine imkan tanıyan sabit maksimum diyafram avantajını anlıyorum. Işık hızına uygun olduğunu varsayarsak, lensler arasında gerçekten fark edilir bir görüntü kalitesi farkı var mı, öğrenmek istiyorum. 1) Bu lensi seviyorum çünkü hafif ve çok yönlü. Genellikle gün doğumu, gün batımı ve yıldız çekerken tripodumu kullanırım, bu yüzden büyük bir sorun değil. 2) Bu lens, sabit diyaframı ve odak işaretleri gibi lens üzerindeki kontrolü nedeniyle beni cezbetmektedir. Ancak, bu lensin sabit diyaframlı olması ve 24-240'a kıyasla çok daha iyi olması gerektiği halde aynı fiyatı olması ilginç. Ayrıca bu lens kötü otofokusa sahip olduğundan neredeyse tamamen manuel odaklama yapmam gerekiyor. 3) Bu lens benim için her iki dünyanın da en iyisiydi, lens üzerinde güzel kontrol, video için güçlü yakınlaştırma, sabit diyafram, doğru otofokus. Ancak bu lens gerçekten çok büyük ve elde çekim yaparak bir gün geçirebilecek miyim merak ediyorum. Bu lenslerin görüntü kalitesi konusunda daha fazla hassasiyet alabilir miyim, büyük bir fark yaratıyorlar mı? Sadece bir tane seçmek istiyorum ve bu lenslerin hepsinin aralığı benim için uygun (24-70 Zeiss'i düşünmek için yeterli değil). Şehirde, müzede ve vahşi yaşamda elde çekim yapıyorum. Gün batımı, gün doğumu ve yıldız çekimleri için tripod kullanıyorum. Her türlü yardım için teşekkürler!