Sony FE 24-70mm F2.8 GM II Lens ile ilgili soru

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,179
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, uzmanlar, Fotoğrafçılığa başlamak isteyen bir acemi burada ???? ve uzmanlardan bazı tavsiyeler almak istiyor. Zamanla biraz para biriktirdim ve seyahat, çocuklar için harika fotoğraflar çekmek istiyorum, ucuz kamera ve lensle başlamak yerine hemen başlangıçta profesyonel ekipman satın almak istiyorum çünkü bunları uzun bir süre için kullanacağımı biliyorum, böylece birkaç ay sonra ucuz olanları atmak veya yeniden satmak zorunda kalmam. Sony A7 IV’ü almayı planlıyorum, lens seçeneklerime baktım, şu anda hiçbir lensim yok, bir geniş açılı lensle başlamak istiyorum, normal fotoğraflar için bir adet düzenli lens. Sony - FE 16-35mm F2.8 GM Geniş Açılı Zoom’a baktım, çok iyi bir incelemesi var, 16mm iyi ama hala 12mm kadar iyi değil, bu yüzden aşağıdakilere bakıyorum: Sony FE 12-24mm f/2.8 GM Lens ve Sony FE 24-70mm F2.8 GM Lens. Yukarıdaki iki lensi alırsam, 12mm-70mm aralığını kapsayan bir arka arkaya olur, 16mm-35mm ve başka bir orta aralık lens almak (ancak hala 12-15mm’yi kapsamaz) yerine daha iyi olur mu? Yukarıdaki iki lensin birleşik aralığı (16mm-35mm) fotoğraf kalitesi açısından tek bir 16mm-35mm lens kadar iyi mi olur (bunu öyle düşünüyorum ama sadece emin olmak istiyorum)? İstediğim şeyi yapmak için Sony FE 12-24mm f/2.8 GM Lens, Sony FE 24-70mm F2.8 GM Lens'i satın almaktan daha iyi bir seçenek var mı? Daha ucuz lensler de var ama istediğim şey, bütçem dahilinde alabileceğim en iyi lens (bu ikisi bütçem içinde). Kendime başlamak için başka bir lens almam gerekir mi? Lütfen tavsiyede bulunun. Şimdiden teşekkürler. John