Sony FE 24-70mm F2.8 GM .. DxoMark'ın belirttiği kadar kötü mü?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,180
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, Sony A7R IV 'un yeni sahibiyim. Bu lens hakkında daha fazla deneyime sahip biri umarım bana yardımcı olabilir. Geçen hafta, arkadaşımın bana gönderdiği bir inceleme yazısını okuyordum, DxoMark adlı bir web sitesinde 24-70mm GM hakkında sadece 33 MP sunabildiklerini iddia ediyorlardı. Ben yüksek çözünürlüğü tercih ettiğim için özellikle 60 MP olan Sony A7R IV A'yı aldım, çünkü pek çok durumda manzara ve kuşlar gibi konularda kırpma yapmayı seviyorum. GM lenslerinin çoğunu yüksek puanlarla değerlendirmişler ancak bu lens hariç, çoğu keskin olan prime lensler var.. Ancak, gerçekten 60 MP'den sadece 33 MP alacak mıyım? Eğer bu odak uzunluğunda, prime olmayan daha iyi bir lens önerebilecekseniz sevinirim. Bu arada, 100-400 GM'ye sahibim, bu yüzden 70-200 benim için ideal değil. Teşekkürler! Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görebilirsiniz... Sadece ücretsiz olarak buradan kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!