Sony FE 100-400 GM lens veya tasarımında a7s2 ile olası hata

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,233
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Genellikle kuşlar ve diğer vahşi yaşamın çoğunu videoya çekiyorum. Ana makinem bir Sony a7S2. Neredeyse her zaman bir tripod kullanıyorum ve görüntü sabitlemenin her zaman açık olmasını tercih ediyorum. Sigma 50-500 ile, 2x çeviriciyle veya çeviricisiz, LAEA4 adaptörü kullanarak iyi çalıştı. Şimdi Sony FE 100-400 GM ve Sony 2x çevirici satın aldım. OSS'nin düzgün çalıştığından emin değilim. Lens takılı olduğunda, hangisi açık olursa olsun, lens OSS'si olsa da olmasa da, lens IBIS iç stabilizasyon menü seçeneği mevcut değil. Birbiriyle çakışabilirler diye bir derece anlayış gösterebilirim ancak yine de birini veya diğerini kullanabilmek güzel olurdu. Diğer a9 veya a7 serisi kameralarda da bu durumun geçerli olup olmadığını merak ediyorum. Ancak kabul edilemez olan, çeviriciyle veya çeviricisiz, herhangi bir "fotoğraf" modundayken lens OSS'yi etkinleştirmek için deklanşöre kısmen bastırmam gerektiğidir. Ayrıca, deklanşöre basılırken, OSS'nin etkinleşmesi için kameranın/lensin bir miktar harekete veya sarsılmaya ihtiyaç duyduğu görülüyor. Ve deklanşör bırakıldığında, OSS kapanır. Kuşları çekerken genellikle fotoğraf modlarından birinden video çekiyorum, bu da bir problem yaratıyor. Kameranın "film" modunda olduğunda, lensin OSS'sinin deklanşöre basmadan açık olduğu görülüyor ancak yine de etkinleşmesi için kameranın/lensin bazı saniyeler hareket etmesine veya sarsılmasına ihtiyaç duyuluyor. Bu da çoğu zaman kuşları çekerken mümkün olan tek şey olabilir. Herhangi bir lens OSS'sinin açık olduğu ve işlevsel olduğu zaman başlatmak için başka bir işlem gerekmeden çalışması gerektiğini düşünüyorum. Belki lensim bozuk. Değilse, bunlar ciddi tasarım kusurlarıdır. Eğer a7 veya a9 serisi bir kamera gövdesi ile bu lensi kullanan herhangi bir kişi aynı sonuçları deneyimlediyse lütfen beni bilgilendirsin.