Sony A9 III Haberleri

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Sony A9 III 8K Video İle Gelebilir


Bazı kaynaklar, Sony'nin Ocak 2021'de bir etkinlikte - CES 2021'de gösterilecek bir dizi yeni ürün hazırladığını söyledi . Özellikle kaynaklardan birinin yetkili blog yazarı Nokishita (tahminleri çok sık doğrulanan), Sony'nin bu etkinlikte yeni bir kamera sunacağını söyledi.

Kameranın Asya pazarında sertifikayı geçtiği bildirildi (hangi ülkede belirtilmedi).

sony-a9III-sonyturk.jpg


Kayıtlı kamera kodu WW728473'ün Sony'nin yakında çıkacak profesyonel kamerası A9'a atıfta bulunduğu söyleniyor. Kaynak bu kamerayı Sony A9III olarak adlandırıyor.

Yeni amiral gemisi kameraya ek olarak Japon üretici, 35 mm odak uzaklığı ve f/1,4 diyafram açıklığına sahip yeni bir hızlı geniş açılı sabit lensi tanıtmayı planlıyor. Bu optikler profesyonel G-master lens serisine ait olacak gibi duruyor.

sony-a9III-2.jpg


8K Video Çekme, 50 MP Üzeri Çözünürlük


Bu lensle ilgili herhangi bir bilgi yok ancak Sony A9III'ün çözünürlüğü yaklaşık 50 megapiksel olacak yeni bir sensör alacağı bildiriliyor. Ayrıca yeni kameranın 8K çözünürlükte ve 30 fps kare hızında video kaydedebileceği iddia ediliyor. Aynı zamanda kaynak, bu yeni ürünün Canon EOS R5'te olduğu gibi aşırı ısınma sorunu yaşamayacağından emin .

Ayrıca Sony A9III'ün özelliklerinin birçoğunun yakın zamanda piyasaya sürülen A7s III'e benzer olması bekleniyor . Kaynak özellikle A7s III gibi yeni Sony A9III'ün şu özelliklerinden emin: ultra yüksek çözünürlüklü elektronik vizör, gelişmiş otomatik netleme, dönen ekran ve diğer birçok özellik.

Sony-A9-III.jpg


Sony A9III Fiyat


Sony A9III, rakibi olan Canon EOS R5'ten çok daha pahalıya mal olacak ve nihai fiyat yaklaşık 5000-6000$ aralığında olacak.

Sony A9III Özellikler


  • Güncellenmiş gövde tasarımı. Kamera büyük ama ergonomik olacak.
  • Yeni 9,44M noktalı elektronik vizör.
  • Yeni sensör (çözünürlük bilinmiyor)
  • Kamera, muhtemelen kasadaki delikler veya ek aktif soğutma nedeniyle aşırı ısınma olmadan 8K video kaydedebilecektir.
  • Arttırılmış kare hızına sahip 4K video
  • Yenilik, hafıza kartları için çift yuva ile donatılacak (format henüz bilinmiyor, ancak yüksek olasılıkla - bunlar A tipi CFexpress kartlar olabilir).
  • Kamera, yeni Sony A7s III kamerada olduğu gibi yeni bir menü alacak.
  • 5 yönlü görüntü sabitleme sistemi daha da geliştirilebilir.
 

Benzer konular

Üst