Sony A7S İnceleme ve Özellikler

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Sony A7S Aynasız Video Kamera


Sony Alfa A7S video için öne çıkan özellikleri ile 4K çözünürlükte kayıt alabilen ve 12MP fotoğraf çekebilen bir kamera. Video çekim modunda ISO 200-102400 aralığına sahip ancak 409600'e kadar genişletilebiliyor. Çekilen 4K videolar 8 bit HDMI çıkışından aktarılabilir.

Makinenin öne çıkan özellikleri arasında ışık hassasiyeti, düşük ışıktaki performansı geliyor. Bu model ile aynı zamanlarda çıkan A7 ve A7R fotoğraf makinelerinde ISO değerleri 25600'e kadar çıkabilirken Sony A7S modelinde bu değer 102400 idi. Bu açıdan bakıldığında o zamanın en değerli ISO performansı olan cihazlarından biri.

sony-a7s


Neden 12MP Düşük Çözünürlük


Bu makinenin yüksek ISO performansına sahip olabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de düşük çözünürlüğe sahip olması. Bu nedenle dinamik aralığı üst seviyelerde tutmayı amaçlayan Sony S serisinde düşük çözünürlükte kalarak daha iyi ışık hassasiyeti sağlamış. Bu MP değeri fotoğraf için yeterli gelmeyeceğinden dolayı da S serisi olarak ayrılarak video çekim için özelleştirilmiş.

Full frame 12MP Exmor CMOS sensöre sahip olan bu gövde Bionz X işlemciye sahiptir ve 4240x2832 çözünürlüğünde RAW ve JPEG uzantılarında fotoğraf çekmektedir

bionz-x


Yüksek ISO ve Çekim Modları


Çok yüksek ISO'da çalışmanın yanı sıra, yeni kameranın avantajı videoyu 4K formatında kaydetme yeteneğidir. Hepimiz, görüntülerin kalitesini büyük ölçüde düşüren kumlanmanın, yeni ürünün sergilediği yüksek ISO değerleri ile oldukça azaldığını söyleyebiliriz. Daha az kumlanma demek bize daha fazla dinamik aralık ve net görüntü olarak geri dönüyor. Video için ise bu durum oldukça önemli.

Çekim modu kadranında, bilinen P, A, S ve M modlarını, "yeşil" otomatik modu, sahne modunu (SCN), panorama modunu, video modunu ve iki özel ayarı ("1" ve "2") barındırıyor. Bu modlar kullanıcının hızlı şekilde geçiş yapabileceği kolay bir konuma yerleştirilmiş.

Sony A7S Hangi SD Kartları Destekliyor?


Sony A7S yalnızca bir bellek kartı destekliyor. Sony A7S'nin 50P / 50M'den daha yüksek kalitede videoları (örneğin, 100P 50M) yalnızca 64 GB veya daha fazla kapasiteli SDXC Sınıf 10 veya daha hızlı ( UHS-I ) bellek kartlarına yazılabiliyor. Stick Pro Duo. Hafıza kartları yuvası evrenseldir, belirtilen her iki flash sürücü formatını da destekler.

sony-a7-s.jpg

Wifi ve NFC


Ayrıca, cihazın sağ tarafında Wi-Fi ve NFC kablosuz sensörler bulunmaktadır. Örneğin bir akıllı telefonu uzaktan kumanda olarak kullanarak fotoğraf çekmek için kamerada bunlara ihtiyaç duyulur. Akıllı telefonu olan herkes, uzaktan kumanda özellikleri için akıllı telefonlarına Imaging Edge Mobile uygulamasını yükleyebilir.

Kameranın sol tarafında tüm girişleri ve çıkışları var. Video çekenler için yalnızca mikrofon için değil, kulaklıklar için de bir giriş bulunmakta. Ayrıca bir microHDMI ve microUSB yuvaları da bulunmakta.

sony-a7-s.jpg

Sony A7S Kontroller


Kontrollerin büyük kısmı, eğilebilen ekranın yanındaki sağ panelde yoğunlaşmış durumda. Üstteki düğmelerin de bol olması ve konumu oldukça erişim açısından kolay., Sony A7S'nin ince parmakları olan kişiler için tasarlandığını da gösteriyor - küçük, yakın aralıklı düğmelere basmaları ve küçük kontrol tekerleklerini döndürmeleri çok daha uygun olacak. Bu tarz bir ergonomiye alışmanız hiç de zor olmayacak.

Bazı modellerde C1 ve C2 tuşları birbiri yanında bulunurken bu gövdede ayrı olarak tutulmuş.

Sony A7S Kontroller.jpg


Sony A7S Ekran Özellikleri


Yapacağınız çekimlerde EXIF değerlerini görebilmek ve çektikten sonra da fotoğraflara bakmayı kolaylaştıran 921 600 nokta çözünürlüklü 3 inç eğilebilir ekran veya 2,36 milyon nokta çözünürlüğe sahip XGA OLED teknolojisi kullanılarak yapılmış elektronik vizör kullanılır. Vizör yeterince büyük, parlak ve net. İçine bakmak oldukça rahat. Elektronik vizörün iyi yanı, LCD ekran gibi herhangi bir bilgiyi görüntüleyebilmesidir. İçine bakabilir ve sayısız çekim parametresini görebilirsiniz.

Elektronik vizör güneşli havalarda oldukça sık kullanılır. LCD ekrana vuran güneş görüntüyü görünmez hale getirirken vizörden rahatlıkla görebilirsiniz. Elektronik vizör ile optik vizör farkına buradan bakabilirsiniz.
sony-a7-s.jpgDiğer Özellikler


1/8000 shutter hızına kadar çıkabilen Sony Alfa A7S 30sn maks perde hızına çıkabilmekte. Kamera menüsüne gelince, tam çerçeve aynasız kameraların geri kalanına benzer şekilde düzenlenmiş ve mantık olarak Sony Alpha SLT SLR kameraların menüsüne çok benziyor. Menü birkaç büyük kategoriye ayrılmıştır, her kategorinin birkaç sekmesi vardır. Menü oldukça geniştir: Sonuçta, kamera ayar açısından çok esnektir ve birçok seçenek ayarlanabilir.

Belirtilen seri çekim hızı saniyede 5 karedir. Bu rakam "hız öncelikli sürekli çekim" modunda elde edilebilir. Bu modda, kamera çekimler arasında odaklanmayı kapatır. Bu çekim hızı, hareketin tüm aşamalarında hareketli bir nesneyi yakalamanıza izin verecektir. Basit "sürekli çekim" modunda, fotoğraf makinesi sonraki her kareyi çekmeden önce konuya yeniden odaklanmaya çalışır, bu nedenle çekim o kadar hızlı değildir, ancak karelerin keskin olması garanti edilir.

Sony A7S, yüksek kaliteli ses kaydı için her şeye sahiptir. Kameranın dahili bir stereo mikrofonu var ve tabii ki harici bir mikrofon girişi ve bir kulaklık çıkışı var. Sony markalı harici mikrofonlar (ECM-XYST1M gibi) Çoklu Arayüz Yuvasının yuvasına bağlanabilir. Video kaydı sırasında her bir kanaldaki ses seviyelerinin ekranda görüntülenmesi çok kullanışlıdır.
 

Benzer konular

Üst