Sony a7s II için Zeiss Milvus lensi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,179
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, forumdan yeni katıldım ve İngilizce ana dilim değil bu yüzden olası hatalar için özür dilerim. Sony a7sII'm için bir Zeiss Milvus satın almak istiyorum ve video çekimleri için diyafram halkasına (de-click özelliğine sahip olabileceği için) Nikon versiyonunu satın almaya karar verdim. Bu konuda forumunuzda eski bir mesajı okudum, "Yeer31" şunları yazmıştı: Yanlış adaptörle sadece manuel lensler kullanmanın doğru olduğu, yani sadece pre-AI/AI/AI-S lenslerinin 'dumb' adaptörle kullanıldığını varsayıyoruz. Bu demek oluyor ki, her iki tarafında sadece bir tüp ve montajları olan bir adaptör. İkinci bir adaptör seçeneği, Nikkor 'G' lens adaptörleri şeklinde piyasada mevcuttur. Metabones, Novaflex vb. gibi üreticiler bunları yapar ve fark, bu adaptörlerde diyaframı manuel olarak hareket ettiren bir halka olmasıdır. Bu harika bir seçenektir çünkü size G lensleri (manuel odaklamayla) A7 serisinde kullanma imkanı sunar. Bu tür bir adaptörü kullanırken dikkatli olmalısınız, çünkü G lenslerde diyaframı hareket eden mekanizma, pre-AI/AI/AI-S lenslerinin manuel olarak kapanmasını engelleyebilir ve her şeyi tam açık çekersiniz. Bir not olarak. Şimdi sorum şu: Eğer bir Novaflex adaptör (NEX/NIK) satın alırsam, fotoğraf çekerken kameradan diyaframı klikleyebilir miyim? Ama diyafram halkasını klikten çıkarırsam? Diyaframı adaptör halkasından mı yoksa lensin diyafram halkasından mı kontrol ederim? (Nikon lensler dünyasında yeni biriyim...) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM