Sony A7III için ilk lens, En İyi Görüntü Kalitesi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,250
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese! Birkaç ay önce ciddi fotoğrafçılığa başlamak için Sony a6000 fotoğraf makinesini aldım (Daha önce iPhone ile çekim yapardım ve sevmeme rağmen, her zaman daha iyi ve gerçekten etkileyici fotoğraflar arıyordum), onu Sigma 16mm F1.4 ile birleştirdim ve özellikle görüntü kalitesi olmak üzere esneklik ve sonuçları sevdim. Genelde her türlü çekimlerde, seyahat, günlük fotoğrafçılık hatta düşük ışıklı ortam portrelerinde kullanıyorum. Şu an FF dünyasına adım atmaya hazır olduğum için heyecanlıyım, ilk lens için hangisini almalıyım konusunda biraz inceleme yaptıktan ve yorumları izledikten sonra arayışımı aşağıdaki adaylar arasında daralttım: Sony 24-105mm F4 G, çok kullanışlı odak uzunluğu aralığı ve süper keskin, düşük ışıkta F4 diyafram açıklığı ISO'yu artırarak telafi edilebilir. Tamron 28-75mm F2.8, manzara, portre ve sokak fotoğrafçılığı için standart zoom lensi, F2.8 ve görünüşte iyi keskinlik beni gerçekten etkiliyor. Sony Zeiss 50mm F1.4 / 55mm F1.8 standart prime lensler, 55mm'nin genel performansı ve iyi avantajları harika olsa da, 50mm'nin inanılmaz pop ("büyü gibi") yorumları beni bu lense yönlendirmek istiyor, gerçekten mi bu kadar iyi? Sony 24mm F1.4 G Master, şu anda ön siparişte ancak mükemmel bir performans ve manzara fotoğrafçılığı için tercih edilecek ve Sigma 16mm 1.4 (APS-C) ile yaşadığım deneyimleri geçecek bir lens olmasını bekliyorum. Bu yıl sadece 1 lens alabilirim (tasarruflardan sonra bile başka bir lens almam) ve mükemmel kompozisyon için içeride veya dışarıda dolaşmayı umursamıyorum, sadece en iyi deneyimi ve görüntü kalitesini almak, zamanla lens kitimi oluşturmaya başlamak istiyorum. Geri bildiriminiz için teşekkürler!