Sony A7 ile Sony 85 1.4 GM

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,273
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda 85 GM'yi satın aldım ve bazı test çekimleri yaptım. Özel kamera ham renk profillerimi uyguladım ve keskinlik ekledim. Kişisel olarak bu lensin bokeh'ini seviyorum. Resim gibi görünüyorlar! Sadece 1.4'te çektim ve muhtemelen nadiren farklı bir değere ayarlayacağım. Fazla alıngan değilim, bu yüzden 1.4'te bu lens hala inanılmaz keskin geliyor bana. Kullandığım en keskin lens. Kameralarla veya benzeri şeylerle çok bilgili değilim, ancak AF'nin hızlı hareket eden objeler için pek iyi olmadığını düşünüyorum. İnsanlar biraz sabit durmalı ki odaklanabileyim. Oldukça yavaş ve konu sabit dururken bile odak sıklıkla değişiyor. Yapı kalitesi, A-mount karşıtına göre aynı seviyede değil (onlar inanılmazdı), ancak çok da kötü değil. Aslında, 16-35'ime göre yapı kalitesi daha hoşuma gitti. Plastik gibi hissediyorum ve biraz hayal kırıklığına uğradım çünkü metal gibi görünüyor ama daha fazla inceledikçe sadece plastik olduğunu düşünüyorum. Lens gölgeliği son derece kötü. Çok kırılgan ve düşürüldüğünde muhtemelen kırılacaktır. Hoş geldiniz, değerli ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görürdünüz... Sadece ücretsiz buradan kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılarız!