Sony a7 III ile a7R III + Lensler Karşılaştırması

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba; Sanırım bu soru çoğu kez soruldu. Kamera? Gelecek ay bir Sony FF kamera satın almayı planlıyorum ve a7 III ile a7r III arasında kararsızım. A7 III'ün fiyatı 1455 avro ve a7r III'ün fiyatı 1859 avro. Lensler? Lensler için, Sony FF kamera için her bir lensin faydalarını gösteren birçok YouTuber videosu izledim ancak sınırlı bir bütçem olduğu için ilk olarak Sony 85mm 1.8 (459 avro) ve Tamron 28-75mm f/2.8 (659 avro) lenslerini almayı düşünüyorum. Tamron'un 28 odak uzunluğundan dolayı, birkaç ay sonra lens koleksiyonumu Tamron 17-28mm (759 avro) ile tamamlamayı planlıyorum. Sony 24-105mm f/4 (919 avro) ürününü de buldum fakat düşük ışık durumlarında f/4'ün sorun yaratabileceğini düşünüyorum. Ne tür ortamlarda çekim yapıyorum? Eşimle birlikte yeni bir kıyafet markası başlatmayı planlıyoruz, bu yüzden ilk etapta hedefimiz farklı durumlarda insanları bu kıyafetlerle çekmek: İç mekan, dış mekan. Eiffel Kulesi, Louvre gibi anıtsal yerlerin yanında çekim yapmayı seviyoruz. Bu fotoğraflar Instagram, SnapChat gibi sosyal ağlarda ve kendi web sitemizde yayınlanacak. Benim için sinematografiye olan tutkum var (Rohn S Gimble da alacağım), bu yüzden amacım markamız için sinematik bir video çekmek. Sorular: Sizce benim için hangisi daha iyidir? a7r III değer mi? İhtiyaçlarımı en iyi karşılayacak lensler hangileridir? Teşekkürler (kötü İngilizcem için özür dilerim)