Sony 90mm Macro ile Tamron 90mm Macro arasındaki farklar

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,158
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Birisi ve özür dilerim hatırlamıyorum kimin olduğunu, Sony 90mm Macro (bugün UPS ile geldi) ve Tamron 90mm Macro arasındaki farkı görmek istedi. Bu yüzden bu öğleden sonra biraz zamanım vardı ve bazı deneysel olmayan testler yaptım. İlk olarak boyut ve eğer bakarsanız Sony biraz daha uzun olmasına rağmen. Tabii ki LA-EA4 adaptörünü takana kadar. Spoiler, Sony çok daha keskin! Beni şaşırttı ve acaba Tamron'daki tüm ekipmanı çıkarıp bir odak ayarlama sürecinden geçmem gerekip gerekmediğini merak ediyorum. Biliyorsunuz, A-Mount üzerinde objektiflerin ayarlanması can sıkıcı bir iş. Birkaç fotoğrafı flickr'a yükledim ve onlara hiçbir şey yapmadım, sadece büyük tam dosyalar için onları JPG olarak dışa aktardım ve ardından aynı fotoğrafların iki kırpma versiyonunu yükledim. Yüklediğimler, çoğu lensin en keskin noktası gibi görünen f/8'de çekildi ancak f/2.8'den f/14'e kadar fotoğraflar çektim ve Sony hepsinde daha iyiydi. Gerçekten çok keskin. f/2.8'de biraz yumuşaktı (daha yumuşak ve bu nispeten) ama acaba tripodu salladım mı diye düşünüyorum, bu yüzden Sony'de onu tekrar yapmam gerekebilir. Şu anda Tamron $749'a gidiyor ve ardından otomatik odaklama isterseniz adaptör maliyeti ucuz değil, yâni daha kötü sonuçlar için para mı biriktirdiniz? Hayır...

Ken