Sony 28-60mm f/4-5.6'ya karşı FE 28-70mm f/3.5-5.6 ve diğerleri

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Son zamanlarda Sony A7ii ve bir Sony mount adaptörü satın aldım. Şu an sahip olduğum tam kare lensler ise Minolta 35-70 f/3.5-4.5 zoom (f/5.6 ve üzeri için makul derecede keskin ama f/11'e kadar manuel odaklamam gerekiyor), Tamron Adaptall-2 35-70 f/3.5 (aynı şekilde f/5.6 ve üzeri için makul derecede keskin ve tamamen manuel), kısa odak uzunluğu için Sony 28mm f/2.8 (A mount) ve uzun odak uzunluğu için Sony 85mm f/2.8 (A mount, AF ile ya da manuel odaklama ile kullanılabilen). Ayrıca Minota 50mm f/1.7 ve Tamron Adaptall-2 80-210mm de var, ancak bu konu ile ilgisi yok. Daha güncel bir gezinti lensi satın almayı düşünüyorum. Bütçemi aşmayacak, ucuz bir seçenek arıyorum. Dikkatimi Sony 28-60mm f/4-5.6 çekti. Hakkında çok fazla inceleme bulunmuyor. Dyxum'da bir tane, digitalcameralens.com'da kapsamlı bir inceleme ve belki de YouTube'da iki ciddi inceleme buldum. DxO mark tarafından henüz incelemesi yapılmadı ve Kurtmunger tarafından da. Okuduğum veya duyduğum kadarıyla (pek fazla değil), merkezde mükemmel bir keskinlik sunduğu ve köşe ve kenarlarda oldukça iyi veya kabul edilebilir bir keskinlik sağladığı görünüyor. Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS'den daha iyi ve keskin olduğu görünüyor (veya öyle okumuşum). Önceden bahsettiğim zoom lenslerinden farklı bir önerisi olan var mı? Son düzenleme: 13 Eylül 2021, Alejandro