Sony 24mm F1.4 GM çıngırak sesi sorunu. Bu normal mi?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,179
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Başlangıçta, farklı incelemeleri okuyup 24mm 1.4 GM ile çekilen görüntülerini gördükten sonra elime bu lensi almak için son derece heyecanlıydım. Ancak, bu lens ve bu konuda Sony'den kusurlu bir lens almış olabilirim, diyaframı değiştirirken dayanılmaz bir çıtırtı sesi üretiyor. Hem manuel hem de otomatik olarak ayarlamayı denedim ancak bu ses sürekli olarak devam ediyor. Sorunu çevrimiçi araştırdıktan sonra, Sony A7RIII gövdesi ve 24mm 1.4 GM lensim için hem yazılım güncellemelerini indirip kurmam gerektiği yönünde yönlendirildim, ki bunu yaptım. Ancak nafile, diyaframı sessiz öncelikli moda getirmeme rağmen ses devam ediyordu. Bu lens için bu normal mi emin değilim çünkü diğer lenslerimin hiçbirinde bu sorun yok ve hepsi düzgün çalışıyor. Bu benim ilk Sony lensim, hele ki ilk G Master lensim, satın alımım ve aslında çok hayal kırıklığı yaratan bir durum. Bu konuda herhangi birinden bir geri bildirim almayı çok isterim. Bu konudaki bir yanıtı özellikle pahalı bir lens için normal olup olmadığı konusunda bir Sony temsilcisinden değerli bulurdum. Sorunun videosunu aşağıya ekledim. (Not: Kamera Sessiz öncelikli modda)