Shutterstock Level'a göre kazanç nasıl olacak?

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2
Herkese selam ben Yücel

1 gün önce elektronik postama düşen shutterstock güncellemesinden bahsetmek istiyorum

Mail içeriği şu şekildeydi;

Önümüzdeki haftalarda Shutterstock, müşteriler çalışmanızı lisansladığında ne kadar para aldığınızı belirleyen kazanç yapısını güncelleyeceğiz. Bu ayarlamayı, yaratıcı içerik için pazardaki değişiklikleri yansıtmak, tüm katılımcılarımız için adil fırsatlar yaratmaya yardımcı olmak ve daha verimli kazanç potansiyeliyle ödüllendirmek için yapıyoruz.

Üye silindi 1

Guest
Yücel bey merhaba , Acaba burda da canonturk deki gibi videolarınız bir başlık altında olsa daha iyi olmaz mı ? Teşekkürler ...

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2
Canonturk'te sadece fotoğrafla ilgili paylaşımlar görmek istiyoruz dendiği için tek bir başlık altına aldım. Benim tercihim ayrı başlıklar altında olması. Arayanın ilgili videoya başlıktan ulaşması çok daha mümkün. Bir rahatsızlık varsa hiç koymayabilirim videoları.

Üye silindi 1

Guest
Peki ben kendi adıma yazdım daha uygun olur diye , siz bilirsiniz ...

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2
Yanlış anlaşılma olmasın forumu domine etmek gibide olmasın, tek bir başlık altına girdiğinde faydalanacak olanlar zorlanır. Diye düşünüyorum

Üye silindi 1

Guest
Yücel bey , bence eğer bu forumda video ile ilgilenenler varsa ya da olursa video eğitimleri diye bir başlığı bulacak ve videolarınıza ulaşacaktır . Benim fikrim hala bu yönde bu şekilde daha karışık forum adına . Ben de videoya epey bir meraklıyım ama bu foruma girme sebebim kesinlikle fotoğrafçılık . Video için bir eğitim araştıracak olanlarda zaten ilk olarak forumlara değilde youtube a bakıyor artık . Ordan da sizi bulurlar . Bunlar benim acizane fikirlerim. Bence diğer forumdaki uygulamanız çok daha güzel oldu .

Esat

A7 III
Yönetici
18 Kas 2019
361
96
28
İstanbul
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony A6000
Lens
Zeiss 16-35mm f4
Lens 2
Zeiss 55mm f1.8
Lens 3
PK 28mm f2.8
Lens 4
PK 50mm f1.4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
@Brl65 bu uygulamanın linkini bana özelden atabilir misiniz

Canonturk'te sadece fotoğrafla ilgili paylaşımlar görmek istiyoruz dendiği için tek bir başlık altına aldım. Benim tercihim ayrı başlıklar altında olması. Arayanın ilgili videoya başlıktan ulaşması çok daha mümkün. Bir rahatsızlık varsa hiç koymayabilirim videoları.

Fotoğraf ve video birleştirme olarak söylemedim ben. Örnek veriyorum ana sayfadaki "Videolarınız / Klipleriniz" başlığı altında isminize ait bir başlığın olması. Birkaç yerde "Portfolyolar" adı altında kişilerin ismi açılıp burada fotoğraf paylaşımı yapıldığını görmüştüm buna benzer.

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2
Hocam portfolyo farklı birşey benim paylaştıklarım genellikle eğitim ve yurtdışı bültenleri. Hali hazırda videolar ilgili alt forumlara iliştiriliyor,ortalıkta düzensiz olarak bulunmuyor. Fotoğtafla ilgili olanlar zaten Fotoğraf başlıklarında paylaşılıyor. Video ile ilgili başkalarıda yine video üretimi ile ilgili videolarını paylaşabilirler.
Benim anlamadığım söz meclisten dışarı karşılıksız bilgi paylaşımında emek veren insanlara neden engelleyici olmak isterler. Bu heralde bizim ülkemizde daha fazla.

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye silindi 1

Guest
Yücel bey , madem söz buraya geldi gene , kimse bilgi paylaşımı yapmayın demiyor . Aynı diğer formda başınıza gelen gibi diyoruz ki bu tarz hepsi birbirinden farklı onlarca yüzlerce başlık açarak forumdaki güncel akışı engellemek yerine açın bir başlık ve videolar diye koyun istediğiniz kadar. Kaldı ki bu forumda da bunlara ilgi fotoğraf konularına ilgi kadar olmayabilir bence. Sizin ki kusura bakmayın bana da reklam amaçlı hareketler olarak geliyor. Diyelim ki aramızda eklediğiniz konularla ilgilenenler var açar başlığınızı ordan izlerler sizi. Diğer tarafta hiç itirazsız bu uygulamayı yaparak doğrusunu yaparken burdaki direncinizde bana tuhaf geliyor. Yöneticilerimiz de kibarca uyardılar siz ısrara devam ediyorsunuz . Burda amaç tartışmak değil doğru akıcı ve işlevsel bir forum yaratmak , yoksa sonu diğerleri gibi olmasın , yaşasın istiyoruz .
Kıssadan hisse bir anlaşamamaksızlıkdır gidiyor kaç gündür.
Sevgili Yöneticimiz , belki de forumda video fotoğraf konularını ayırmak da bir çözüm olabilir buna . Açıkcası ben her gün fotoğrafla ilgili bugün ne yazılmış diye girip bakarken ilgimi hiç çekmeyen bu tarz video içerikleri görmektense fotoğrafçılık hakkında içerik yazı görmek isterim . Video ana amacımız olsa bu forumda olmazdık diye düşünüyorum.
Sonuç olarak Yücel bey ne yanlış anlayın ne de ısrar edin bence burda ortak amacımız bu yeni taze forumu en etkin şekilde , en cazip şekilde kullanmak yaymak , emin olun özellikle son zamanlara paylaştığınız içeriklerin bize bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda alınganlık yapmayın sadece bu şekilde her videounuza bir başlık bizi yoruyor bunu anlayın lütfen ...