Sadece tatil için bir lens olarak Sony 28mm ve 21mm adaptör mü?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,180
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
A7Riii ve A7Rii'yi profesyonel olarak kullanıyorum. Pil gripini, L braketini vb. çıkardığımda, gövdeler oldukça kompakt hale geliyor (özellikle A7Rii ile daha çok). Temmuz ayındaki seyahatimizde bazı fotoğraflar çekmek istediğime karar verdim (Daha önce profesyonel olmadan önce yaptığım gibi). Geçmiş yıllarda genellikle büyük profesyonel gövdeleri/ lensleri rafa kaldırdım ve sadece telefonumu kullandım (fotoğraftan mola vermek için). Hantal zoomlarla dolaşmayı reddediyorum... sadece çok fazla sorun. 28 mm prime lensim var. 21mm adaptör eklemeyi düşünüyorum, mükemmel bir kombinasyon olabilir. Adaptörün (okuduklarıma göre) çıkarması çok kolay olduğunu duydum, daha uzun çekimler için ihtiyaç duyduğunuzda çıkarabilir ve bitirdiğinizde tekrar takabilirsiniz. Ayrıca A7Riii üzerinde, fonksiyon menümde crop modunu aç/kapat olarak programladım. Bu sayede daha fazla odak uzunluğu seçeneğim bulunuyor. RX serisi bir kompakt makine de kiralayabilirim. Yaklaşık 8 yıl önce RX100'e sahiptim ve bir seyahatte kullandım (sonunda sattım--hiç kullanmadım). Düşünceleriniz nelerdir?