RX1r2 ile A7r4 Arasındaki İkilem

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Ciddi bir kararsızlık yaşıyorum. Favori dijital kameram her zaman RX1r2 olmuştur. İşimin yaklaşık %75'ini karşılamak için tam da ihtiyacım olan bir kamera. (Diğer işlerim için bir Nikon Z7 ve lenslerim var.) RX1r2'deki çıkartılabilir vizör ikinci kez bozuldu ve tamir ettirmesi oldukça zor, belki de tamir edilemez. İlk seferde tamir ettirmek için 600 dolar harcadım ve neredeyse üç ayımı aldı. RX1r3'ün çıkacağı umuduyla bekliyor, bekliyor ve bekliyorum. Artık böyle bir şeyin umudu için beklemeli miyim yoksa beklememeli miyim, hiçbir fikrim yok. Daha olası görünüyor ki Sony, yeni A7C gibi bir şeye odaklanacak, umarım sonunda yüksek çözünürlüklü bir sensörle ve bazı küçük keskin lenslerle. Bu arada ya RX1r2'yi tekrar tamir ettirmeli ya da değiştirmeliyim. Yeni bir RX alıp umut etmeliyim ki ileride kendi kendime kızmayayım eğer bir Rx1r3 veya çok daha yüksek çözünürlüklü bir sensöre ve iyi küçük lenslere sahip A7Cr çıksa. Veya 2.000 dolar daha fazla ödeyip Leica Q2'ye geçebilirim. Ya da Sony/Zeiss 2.8 lens ile bir A7r4 almayı düşündüm (çok keskin olduğunu duydum.) Q2 başlamıyor gibi görünüyor. Birkaç gün önce bir tane denedim ve ellerde çok iyi hissettiren çok iyi yapılmış bir kamera. Ancak 28'e 35mm'den daha çok tercih ederim, LED ekranın hiç hareket etmediğini sevmedim ve kameranın RX1r2'den çok daha büyük ve ağır olduğu (718 gram karşısında 507 gram) gördüm. Ayrıca iki boyutunda A7r4'ten biraz daha büyük ve sadece 65 gram daha hafif (yaklaşık 3 ons) ve küçük lensle birlikte A7r4'ten yaklaşık 1.000 dolar daha ucuz. Eğer RX1r3'ün veya 47 ila 60 mp sensörlü ve bazı küçük iyi lenslerin bulunduğu bir A7Cr'ın yolda olduğunu bildiğim takdirde altı ay beklemek herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Ve elbette bunun olup olmayacağını okuyan hiç kimse bilemez - veya bunun hakkında bilgisi olan biri bile söyleme pozisyonunda olmaz. Ancak sen ne düşünüyorsun?