Rokinon 14mm montaj sorunları.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,016
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, burada yeni sayılıyorum ve genel olarak fotoğrafçılığa yeni başladım. Yakın zamanda bir rokinon serisi ii 14mm F2.8 lens satın aldım. Bu sadece ikinci lens alışverişim, diğer lensim samyang AF 12mm. Lense "gerçek olamayacak kadar iyi bir fiyatla" açık kutu olarak reklamı yapılarak aldım, ama hiç monte edilmediği söylendi. Üreticinin kalite kontrol konusundaki kötü ününden dolayı lense test etmeye hazırdım ve gerektiğinde iade edecektim. Aldığım lensin, kutuda ve başka yerlerde reklamı yapılan stok görüntülerden oldukça farklı olduğuna şaşırdım biraz. Bu lensin e-mount versiyonunun, başka bir montaj türünü gerektirdiğini ve reklamı yapılan görüntülerin başka bir montaj üzerine olduğunu varsayıyorum. Ne yazık ki, bu karışıklık burada sona ermedi. Lense monte ettiğimde, kamerada merkezden uzak duruyor. Belki sadece bir acemi olmamdan dolayı bir şeyleri kaçırıyorumdur diye düşünüyorum? İtiraf etmeliyim ki daha önce manuel bir lens sahibi olmadım ve sadece bir aptal olabilirim. Endişeliyim çünkü bu lensin bir şekilde söküldüğünü ve düzgün şekilde tekrar monte edilmediğini düşünüyorum. Rehberlikten memnuniyet duyarım. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görebilirsiniz ... Sadece buradan ücretsiz kaydolun - Yeni üyeleri daima memnuniyetle karşılıyoruz!