Rokinon 14mm montaj sorunları.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,005
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, buraya yeni katıldım ve genel olarak fotoğrafçılık konusunda da yeniyim. Son zamanlarda bir Rokinon Series II 14mm F2.8 objektif satın aldım. Bu sadece ikinci objektif satın alışım, diğer objektifim ise bir Samyang AF 12mm. Objektifi "gerçek olamayacak kadar iyi bir fiyatla" açık kutu olarak reklam edilen şekilde aldım ama hiç monte edilmedi. Objektifi test etmeye ve ihtiyaç duyulursa geri iade etmeye hazırdım çünkü üreticisinin kalite kontrolü konusundaki kötü ününden dolayı endişeliydim. Aldığım objektifin kutu üzerinde ve başka yerlerde reklamı yapılan stok görsellerden oldukça farklı göründüğüne şaşırdım. Bu objektifin e-mount versiyonunun bazı boyutsal değişikliklere ihtiyaç duyduğunu ve reklamı yapılan görsellerin başka bir montaja ait olduğunu varsayıyorum. Ne yazık ki karışıklık orada kalmadı. Objektifi monte ettiğimde kamerada merkezde olmadığını fark ettim. Belki sadece bir acemi olduğum için bir şeyleri kaçırıyorum? İtiraf etmeliyim ki daha önce manuel bir objektife sahip olmadım ve sadece aptal olabilirim. Bu objektifin bir şekilde söküldüğü ve düzgün bir şekilde tekrar monte edilmediğinden endişeliyim. Yönlendirme ve yardımınızı bekliyorum. Sayın ziyaretçi, hoş geldiniz! Kayıtlı üye olarak burada bir görsel göreceksiniz... Sadece ücretsiz olarak buradan kaydolun – Her zaman yeni üyeleri memnuniyetle karşılıyoruz!