Rokinon 14mm montaj sorunları.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,017
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, burada yeniyim ve genel olarak fotoğrafçılığa da yeni başladım. Son zamanlarda Rokinon Serisi ii 14mm F2.8 objektif satın aldım. Bu sadece ikinci lens satın alışım, diğer lensim Samyang AF 12mm. Objektifi "gerçekten olamayacak kadar iyi bir fiyatla" satın aldım, açık kutulu olarak ilan edildi ancak hiç monte edilmemişti. Üreticinin kalite kontrolü konusundaki şüpheli ününü göz önünde bulundurarak objektifi test etmeye ve gerektiğinde iade etmeye hazırdım. Aldığım objektifin, kutu üzerinde ve diğer yerlerde ilan edilen stok görüntülerden oldukça farklı göründüğüne şaşırdım. Bu lensin e-mount versiyonunun bazı boyutsal değişikliklere ihtiyacı olduğunu ve ilan edilen görüntülerin başka bir montajın olduğunu varsayıyorum. Ne yazık ki, karışıklığım burada da sona ermedi. Lensi monte ettiğimde kameranın üzerinde merkezden kaymış şekilde duruyor. Belki sadece acemilikten bir şeyler kaçırmış olabilirim? İtiraf etmeliyim ki daha önce hiç manuel lens sahibi olmadım ve sadece saçma biri olabilirim. Endişeliyim çünkü bu objektifin bir şekilde söküldüğünü ve düzgün bir şekilde tekrar monte edilmediğini düşünüyorum. Yönlendirmelerinizi bekliyorum. Sevgili ziyaretçi, hoş geldiniz! Kayıtlı üye olarak burada bir görüntü göreceksiniz… Sadece ücretsiz olarak buradan kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!