Rokinon 14mm montaj sorunları.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,015
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, yeni buradayım ve genel olarak fotoğrafçılığa yeni başladım. Son zamanlarda Rokinon Series II 14mm F2.8 objektif satın aldım. Bu sadece ikinci lens alışverişim, diğer lensim Samyang AF 12mm. Objektifi çok uygun bir fiyata aldım, açık kutu olarak ilan edildi ama hiç monte edilmemişti. Üreticinin kalite kontrolündeki zayıf itibarına dayanarak objektifi test etmeye ve ihtiyaç duyulursa geri dönmeye tamamen hazırdım. Aldığım objektifin kutusunda ve diğer yerlerde reklamı yapılan stok görsellerden oldukça farklı göründüğünü şaşırtıcı buldum. Bu objektifin e-mount versiyonunun başka bir montaj için bazı boyutsal değişikliklere ihtiyacı olduğunu ve reklamı yapılan görsellerin başka bir montajın olduğunu varsayıyorum. Ne yazık ki, yanılmam burada son bulmadı. Objektifi takarken kamerada merkezden saptığını fark ettim. Belki de sadece acemilikten bir şeyler mi kaçırıyorum? Kabul etmeliyim ki daha önce hiç manuel bir objektifim olmadı ve ben sadece bir aptal olabilirim. Endişeliyim, bu objektifin bir şekilde söküldüğü ve uygun şekilde tekrar monte edilmediği konusunda. Yönlendirme takdir edilir. Hoş geldiniz! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görebilirsiniz... Sadece buradan ücretsiz kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!