O ilk a100 kitiyle başlayıp şimdiye kadar, lütfen benim kutularımı işaretleme konusunda yardımcı olun.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
982
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
İlk Alpha 100'ümü aldığım günü hatırlıyorum, hemen lansmanının ardından almıştım ve Jessops'un 'özel gümüş sürümünden' oldukça memnundum. Bu benim ilk ciddi kameramdı ve yıllardır Sony audio hayranı olmam nedeniyle doğal bir tercihti. Ancak, başlangıçta yoğun basın övgülerinin yerini Sony'nin SLR'ye geçişine oldukça duyarsız bir bakış açısının aldığı sonraki yıllarda bazen kararımı pişmanlıkla hatırladığım zamanlar oldu ve Sony'nin Canon ve Nikon'un çok gerisinde kalacağı ve belki de 'en iyi aday' olarak da kalabileceği düşünüldü. Birçok fotoğrafçı Sony'imi terketmem konusunda tavsiyede bulunsa da, A100 ihtiyacım olan işi yapmaya devam ediyordu ve o zamana kadar birçok aksesuar ve lens edinmiştim - o zamanlar kamera dükkanlarında kuruşlara Minolta camları bulabiliyordunuz. Ancak saatleri geri ne kadar sarmış olursa olsun (wow - sadece baktım, 25 yıl!), Sony şu anda ha dördüncü, şahane bir ekipman ile yukarıda yer alıyor. Başlangıçtan itibaren olmama rağmen, ilerleme olarak yalnızca 390'a kadar ulaştım - ki bunu okuyan birçok kişinin ana kamerası olarak isteyeceğini sanmam, ancak ihtiyacım olan işi gördü ve iyi bir şekilde yaptı. Şimdi video gereksinimlerim olduğu için bir yükseltmeye ihtiyacım var. Kameralar, hayatımın büyük bir parçası olmadığı için mevcut bayrak gemisi modeller gibi bir şeylere bakmıyorum. Para karşılığında en iyi sonucu alabilmek için muhtemelen profesyonel ikinci el/yenileme satıcılarından alışveriş yapacağım. Bu tip satıcıları bilirsiniz, eBay dükkanlarında 50 Sony kameraya sahip ve Sony kamera kullanıcılarından %99 olumlu geri bildirim alırlar. Bu yüzden yalnızca mevcut modellere bakmayacağım ve tüm aralığı, geçmiş ve mevcut olanı, düşündüğümüzde, büyük olduğunu görüyorum. Kendimi bir özellik okurken, bu olabilir düşüncesiyle buluyorum, daha sonra canlı görüntü veya benzeri bir şeyin olmadığını fark ediyorum. Bu yüzden, umarım bunu okuyan biri, eğer 'olmazsa olmaz' ve 'avantajlı' özellikler listesi verirsem, istediğim özelliklere uygun herhangi bir yaştaki kameraları önerebilir ve hangi kameraları tavsiye edersiniz bilebilirler. Sony'nin web sitesinde çok iyi bir aksesuar uyumluluğu bölümü var, bu yüzden önerileri kendi harici flaşlarım, uzaktan kumandalarım, tutma yeri, lenslerim vb. ile karşılaştırarak hangi ekipmanların hala kullanılabileceğini görebilirim. Sadece soruyu sormam gerekirdi, hatıra yolunu dolaşmadım mı, özür dilerim? ÖNEMLİ ÖZELLİKLER: a-mount hd video dış mikrofon live görüntü (Sony tescilli olmasına gerek yok, harici izleme yöntemi yeterli) standart tripod ve hot-shoe montajları Avrupa pazarında bulunabilirlik WIFI veya diğer kablosuz bağlantı tercihi bir formda makro veya favoriler