Ne? Bu nasıl olabilir??

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
963
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Herkese merhaba! Dün beni saatlerce kafa patlatan bir sırrı size anlatayım. Bir arkadaşım aradı, a6500 satın almış, bunu bir kamera olarak yayın yapmak için kullanacakmış aralarında. Beni, yüzüne odaklandığında bazı çizgilerin göründüğünü belirtmek üzere aramış. Garip bir şey yok, basit bir titreme değil, bu yüzden ona titreyi senkronize etmesi ve görmemesi için enstantane hızını değiştirmesi gerektiğini açıklıyorum. Fakat ne hızda denesek de, çizgiler gitmiyordu. Testler yapıp daha fazla testlerden sonra, klavyenin yaydığı ışık ve 240hz monitörün yaydığı ışığın titremeye neden olduğunu fark ettik. Daha fazla veya daha az normal her şey, ancak ne kadar enstantane hızı değiştirirsek de kaybolmuyordu. 1/30'dan 1/500'e kadar test ettik ve hiçbir şey olmadı. Sırrın nerede olduğu mu? Şimdi, eğer kamerayı otomatik moda alırsak, titreme gizemli bir şekilde kayboluyor! Görünüşe göre kamera pozlama ayarını 1/60'a ayarlıyor ve yine de kayboluyor.... Acaba birisi buna nasıl açıklama getirebilir? Kameranın titremeyi algılayan ve ortadan kaldıran bir sistemine mi sahip olduğunu kim bilebilir? Çünkü tabii ki ben bu seçeneği bilmiyorum ve manuel modda her zaman titreme görünüyor. Kamera kusurlu mu? PAL sistemine de değişmeyi denedik ama hiçbir sonuç alamadık. Kullandığımız mod her zaman 4k idi, objektif ise 30mm 1.4 sigma. Herhangi bir fikir çok iyi karşılanacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim!