Minolta ve Revuenon

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,273
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Kısa bir süre önce, Minolta MD W.ROKKOR 28mm 2.8 (49mm dişli versiyon) ve Revuenon AUTO REVUENON MC 50mm 1.7 (49mm dişli) lenslerini satın aldım. Şu anda bunları modern lenslerle karşılaştırmam. Birkaç gün boyunca, bu lenslerin bazı harika yeteneklerini (geç akşam; gün batımı zamanı ve gün ortası) görebildim. Düşük ışıkta, sonuçlar hala iyi, detaylar net bir şekilde görünüyor. Tabii ki, "tam" gün ışığında, güneşli bir günde, her şey çok net, keskin, detaylı görünüyor. Minolta'nın minimum odak mesafesi ~1 ayak. Revuenon fotoğrafları da güzel şekilde tanımlanmış detaylarla dolu. Sonbahar yaprakları, ormandaki gül dikenleri dahil olmak üzere fotoğraflar çektim (her iki lensi de kullanarak ve Canon FD 50mm 1.8'i), harika renkler ve detaylar elde ettim. Her iki lens de sağlam bir şekilde yapılmış, dayanıklı, onları çok iyi durumda aldım. Galeride, yalnızca A7II ile (lensleri test etmek için oluşturulan fotoğraflar) çekilen Revuenon tarafından çekilen birkaç fotoğrafı yayınladım. Çekime başlamadan önce Sony kamerasında Steadyshot'u doğru sayılara ayarlamanız gerekmektedir.