Metabones ve Canon

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bugün Metabones V4 ve Fotodiox ile birlikte A7Rii'yi aldım, bu sayede hem Canon hem de Nikon lensleri kullanabiliyorum. Metabones'un tamamen otomatik olduğunu biliyorsunuz, Fotodiox ise tamamen manuel. İlk yerel lens olarak büyük olasılıkla 28mm F2'yi tercih ediyorum, ancak bir de zoom lens istedim. Babamın 24/70 Zeiss F4'ünü kullandıktan sonra sonuçları beğenmedim, oldukça yumuşak göründü, Zeiss'den beklediğim kadar keskin değildi. Bu özel sorundan şikayet eden birçok kişi buldum, biraz dağılmış bir lens gibi görünüyor... başka bunu fark eden var mı? Bu konuyu kendi kendime deneyerek para harcamaktansa, Canon lenslerini incelemeye başladım, çünkü en iyi lenslerden bazılarına sahipler. Ancak hangi lensi seçeceğim konusunda biraz kararsızım ve bu yolda deneyeniniz var mı diye sormak istedim. Ya şunlardan birini alacağım: Canon 24-70 F4 USM, Tamron 24-70 F2.8 Canon montaj. Yukarıdakilerin ikisi de Metabones'ta %100 çalışıyor ve iyi sonuçlar veriyor. Tamron daha iyi düşük ışık performansına sahip olsa da, Canon’un Makro yapabilme özelliği var ve bu özelliği etkinleştirmek için özel bir düğmesi var. Bu arada Canon 100mm veya Sony 90mm için para biriktirirken. Muhtemelen en iyilerden biri olan Canon 24-70 F2.8 lensini çok isterdim, ancak maliyeti üç kat daha fazla. Herhangi bir tavsiye harika olurdu. Teşekkürler.