Mercan ve çiçekler için en iyisi: 50mm ve a6400 mü, yoksa 90mm ve a7III mü?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
940
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Ana odak noktam mercanlar ve çiçeklerin en iyi makro çekimlerini elde etmek. Hangi yöne gitmem gerektiğini bilmiyorum, ancak 50mm makro ve 6400'ün fiyatının gerçekten yarısı olduğunu ve 90mm makro ve a7III'ün fiyatından 1500 dolar tasarruf edeceğimi biliyorum. Bu videoyu izledim: **Verilen link**. Anladığım kadarıyla, 6400'ün daha küçük sensör boyutundan ve daha zoomlu / kırpılmış etkisinden dolayı 50mm Makro ve a6400 ile 90mm Makro & a7III ile aynı makro çekimleri alacağım doğru mu? Bu doğru mu? Bu iki eşleştirilmiş kurulum arasında makro çekimlerinde herhangi bir kalite farkı var mı? Hangi kombinasyon bana en iyi makro çekimleri verebilir? Açıkçası, 90mm ve a7III ile alacağım kalitedeki makro çekimlerinin yüzde 95'inden fazlasını alıp 1500 dolar tasarruf edebilirsem, parasını da tasarruf etmek isterim. Ancak makro çekimlerinde önemli bir kalite farkı olacaksa, bir kere alayım ve bir kere ağlayayım! Mercanlarda ve çiçeklerde çok fazla detay var ve onları en iyi şekilde yakalayabilmek istiyorum. Her iki lens ve makinenin birbirinden farklı bazı özellikleri ve daha iyi bir deneyim sunan özellikleri olduğunun farkındayım, ancak teknik olarak bir profesyonel değilim. Asıl hedefim sonunda en iyi makro çekimleri elde etmek.