Manuel objektifler, netlik, renk, arka plan bulanıklığı, görüntü kalitesi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,244
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba; bu muhtemelen "ayrıştırıcı" konulardan biridir, çünkü her zaman yeni nesil lenslerin kullanımına kesinlikle karşı olanlar olacaktır. Diğer taraftan; eski, klasik lenslerden bazılarını deneyen herkes, bazılarının (eski lenslerin) sadece "yükseltilmiş" olduğunu ve aynı optik "malzemelerle" daha yüksek fiyat seviyelerine taşındığını görebilir. Sonuçlar, görüntü kalitesi harika olabilir, sadece otomatik odaklama bulunmayabilir. Klasik lenslerden, teleskoplar, zoomlar ve sabit odaklı lenslerden birkaç tane satın aldım, örneğin Canon FD 50mm 1.8'in daha küçük diyafram açıklıklarında kullanıldığında gerçekten iyi olduğunu söylemek istedim. Son zamanlarda, Pentax SMC -M 50mm 1.7 hakkında bazı incelemeler buldum, bu lensin üstün sonuçlar sunduğunu, hatta kat kat daha pahalı "modern" lenslerle karşılaştırıldığında bile. Herhangi biri bu Pentax modeli veya benzer Minolta, Nikon veya başka bir marka ile deneyim yaşadı mı?